You are currently viewing XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

         Kościół w Polsce raduje się nowymi błogosławionymi Matką Elżbietą Różą Czacką oraz kardynałem Stefanem Wyszyńskim. W naszym sanktuarium przeżywamy dziś główną uroczystość odpustową ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Wdzięczni Naszej Pani Gdowskiej za opiekę nad nami, szczególnie w czasie pandemii, powierzajmy Jej przyszłość naszej wspólnoty parafialnej. Suma odpustowa o godz. 1100. Kazanie wygłosi O. Antoni Sumera przeor klasztoru w Szczyrzycu, a celebrze będzie przewodniczył ks. Infułat Dariusz Raś proboszcz Bazyliki Mariackiej w Krakowie. Podczas sumy odbędzie się poświęcenie nowego konfesjonału. Z okazji odpustu Parafialna Rada Duszpasterska zaprasza wszystkich Parafian i Gości na kiermasz ciast. Gwarantujemy pyszne słodkości na odpustowy stół przy, którym będzie można podjąć krewnych i znajomych. Dochód z kiermaszu oraz dzisiejsze ofiary w kopertach są przeznaczone na remont wieży. Dziś w Centrum Kultury w Gdowie, w ramach akcji organizowanej przez Centrum Wolontariatu w Podolanach, można oddać krew w godz. od 900 do 1300. Wszystkich, którzy mogą oddać krew serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy, że w ten sposób możemy komuś ocalić życie.

         Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu ks. Jerzy Filek serdecznie dziękuje wszystkim parafianom za ofiary złożone w minioną środę na budowę Domu Pielgrzyma w wysokości 6 889, 50 zł. Rodzice Kuby Mistarza gorąco dziękuję za ofiarę złożone w ubiegłą niedzielę na jego leczenie. Zebrano 13 684, 83 zł. Msza święta o błogosławieństwo Boże dla wszystkich darczyńców zostanie odprawiona w poniedziałek 13 września o godz. 1800.

         W poniedziałek (13. IX.) serdecznie zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 1730, następnie Msza święta i po niej procesja Maryjna. Na procesję prosimy o przyniesienie świec. Matka Boża w szczególny sposób prosi o modlitwę różańcową. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcieliby stworzyć kolejną Różę Mężczyzn w naszej parafii do zapisów w zakrystii. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie o godz. 1900.

         We wtorek (14. IX.) święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wyjazd na Drogę Krzyżową na Giewont o godz. 630.

         W środę (15. IX.) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, która patronuje kaplicy na naszym cmentarzu. Msza święta na cmentarzu o godz. 1600. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800, po niej Msza święta. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

         W czwartek (16. IX.) wznawiamy po wakacjach spotkania w ramach Duszpasterstwa Talent. Spotkanie rozpocznie się Mszą święta w intencji uczestników Talentu o godz.1800, a następnie spotkanie na plebanii. Zapraszamy stałych uczestników spotkań oraz wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje życie z Bogiem.

      W piątek (17. IX.) zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od 730 do 1800. W pozostałe dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700 do 1800. Okazja do spowiedzi codziennie rano od 615 do 715 i wieczorem od 1700 do 1750. Młodzież, która chce tworzyć powstającą przy parafii grupę młodzieży, ks. Bartłomiej zaprasza na spotkanie o godz. 1900.

         W sobotę (18. IX.) święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie o godz. 900, a dziewczynki należące do scholii oraz kandydatki zapraszamy na spotkanie o godz. 1000. Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna w kancelarii od godz. 1500. Zapisy na wizytę przez stronę internetową Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

         Proszono o przekazanie informacji:

Starosta Wielicki informuje, że w terminie od 20.09. do 08.10 2021 r.  w budynku Zespołu Szkół w Gdowie w godz. od 730 do 1530 zostanie wyłożony do wglądu projekt modernizacji i ewidencji gruntów i budynków gminy Gdów. Zainteresowane osoby powinny legitymować się dokumentem potwierdzającym tożsamość.

         W roku świętego Józefa zapraszamy na pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia w dniach od 25 do 26 września br. Koszt 330zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła † Krystyna Pilch. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

         Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, a Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.