You are currently viewing XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

         W trzecią niedzielę września przeżywamy w Polsce Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, dlatego prośmy o światło Ducha Świętego dla wszystkich ludzi mediów, dziennikarzy i publicystów, by byli sługami prawdy i dobra.

         W czwartek zapraszamy na pierwsze spotkanie do bierzmowania młodzież klas VIII o godz. 1800.

         Arcybiskup Marek Jędraszewski ustanowił coroczny Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Będzie od obchodzony w przyszłą niedzielę i powiązany z możliwością wsparcia inicjatyw młodzieżowych w diecezji. Skarbony na ten cel będą ustawione przed kościołem.

         Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W ubiegłą niedzielę na remont wieży do kopert i na kiermaszu ciast zebrano 16 980 zł. Łączna zebrana kwota na remont wieży wynosi 127 140 zł. W związku ze spotkaniem Parafialnej Rady Duszpasterskiej, które odbyło się w poniedziałek 13 września br. proszę o przyjęcie informacji dotyczących naszego życia parafialnego. Do końca bieżącego roku do różnych instytucji składamy wnioski o dotację na remont wieży. Prace remontowe przy wieży rozpoczniemy na wiosnę przyszłego roku. Został zinwentaryzowany cmentarz parafialny. Na spotkaniu Rady ustalono cennik opłat obowiązujący na cmentarzu parafialnym. Jest on dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. Od 4 października br. rozpoczniemy ustalanie dysponentów grobów i sprawdzanie opłacenia miejsc pochówku. Czas na dopełnienie formalności będzie do 31 października 2022 roku. Godziny załatwiania spraw związanych z cmentarzem, inne niż godziny kancelarii, będą podane w przyszłą niedzielę. Przypominamy, że w parafii odprawiamy 5 intencji pogrzebowych, kwestia odprawienia pozostałych intencji jest omawiana z najbliższą rodziną. Prosimy by po pogrzebie, ktoś z najbliższej rodziny zgłosił się do kancelarii po intencji pogrzebowe. Intencje odprawiane w parafii są umieszczone na stronie internetowej. Po pandemii serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do budowania życia liturgicznego naszej parafii. Codziennie w naszym Sanktuarium jest adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 do 1800, a w piątki od 730do 1800. Wszystkich chętnych, a szczególnie Roże Różańcowe żeńskie i męskie zapraszamy do prowadzenia każdego dnia modlitwy różańcowej o godz. 1725. Okazja do spowiedzi codziennie rano od 615 do 715 i wieczorem od 1700 do 1750. Zapraszamy również do posługi w liturgii słowa podczas Mszy świętych.

         W roku świętego Józefa zapraszamy na pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia w dniach od 25 do 26 września br. Koszt 330zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Jest zapisanych 15 osób. Jutro musimy potwierdzić noclegi, aby pielgrzymka odbyła się potrzeba 30 osób.

         W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli † Włodzimierz Wilk i † Franciszek Jamka, † Stanisław Kowal. i † Henryk Ryś. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.