You are currently viewing XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

          Dziś obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po Mszy św. istnieje możliwość złożenia ofiary do puszki z przeznaczeniem na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie. Małżeństwa pragnące pogłębiać duchowość małżeńską zapraszamy na pierwsze spotkanie Kręgu Rodzin Domowego Kościoła dziś o godz. 1900. Można przyjść z dziećmi.

          W środę (29.IX) święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

          W piątek (1.X.) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła. Rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zapraszam, dorosłych, młodzież i dzieci do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym sanktuarium będziemy odprawiali o godz. 1730, natomiast w kościele w Zagórzanach po Mszy świętej godz. 1700, z wyjątkiem 1 października, kiedy Msza święta będzie o 1900. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. Z racji pierwszego piątku miesiąca okazja do spowiedzi rano od godz. 600 i po południu od godz.1500 do 1830. Msza święta dla dzieci o godz. 1600.

          W sobotę (2.X.) wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta dla chorych, starszych, samotnych. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 930. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek o godz. 2000. Parafia w Raciborsku w sobotę zaprasza na nocne czuwanie w intencji skruszenia murów zła w małżeństwach i w rodzinach.

          W przyszłą niedzielę nabożeństwo Różańcowe będzie połączone z procesją ku czci Matki Bożej do Ogrodu Różańcowego. Początek o godz. 1630. Prosimy o przyniesienie świec. Wcześniej o 1615 dla dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii Świętej poświęcenie i wręczenie różańców. W związku z procesją różańcową serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie członków Róż Różańcowych, KGW oraz OSP z naszej parafii do pomocy w porządkowaniu Ogrodu Różańcowego w sobotę o godz. 900

          Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Sprawy związane z cmentarzem można będzie załatwiać od 4 października br. w kancelarii parafialnej w poniedziałki w godz. od 900 do 1100 i w czwartki w godz. od 1600 do 1800 oraz u gospodarza cmentarza pana Tomasza Patality w Zalesianach we wtorki w godz. od 1600 do 1800.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli † Franciszka Kostuch i † Władysław Stojek. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

          Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, a Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.