You are currently viewing XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

          Obchodzimy dziś pod hasłem „Nie lękajcie się”XXI Dzień Papieski. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

             Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które są odprawiane w naszym Sanktuarium o godz. 1730, a w Zagórzanach po Mszy świętej o godz. 1700. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

          W środę (13.X.) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 1730, następnie Msza święta i po niej procesja Maryjna. Na procesję prosimy o przyniesienie świec. Matka Boża w szczególny sposób prosi o modlitwę różańcową. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcieliby stworzyć kolejną Różę Mężczyzn w naszej parafii do zapisów w zakrystii.

          W czwartek (14.X.) przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje święto. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

          W piątek (15. X.) wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od 730 do 1800. W pozostałe dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700 do 1800.

          W sobotę (16.X.) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II. W duchu dziękczynienie za Osobę Ojca Świętego Jana Pawła II oraz modlitwy w intencji Rodzin i Małżeństw Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie Parafia Wniebowzięcia NMP w Niegowici oraz Parafia Narodzenia NMP w Gdowie serdecznie zapraszają do udziału w Rodzinnym Białym Marszu z Gdowa do Niegowici, który odbędzie się w niedzielę 17 października 2021 r. Marsz wyruszy z Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej o godz. 1900. Pielgrzymi przejdą trasą, którą w 1948 roku pokonał Ksiądz Karol Wojtyła, idąc na swą pierwszą parafię w Niegowici. Ok. godziny 20:15 w Niegowici na Pielgrzymów czekał będzie poczęstunek przygotowany przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Następnie w kościele koncert chóru „Tutte le Corde”, a po nim premiera prezentacji „Śladami pamięci” poświęconej postaci Ojca Świętego Jana Pawła II. Uroczystość zakończona zostanie Apelem Jasnogórskim. Dla uczestników Rodzinnego Białego Marszu organizatorzy zapewniają powrotny transport do Gdowa. Autobusy odjadą z Niegowici po Apelu Jasnogórskim. Pamiętajmy, aby się ciepło ubrać oraz zabrać ze sobą lampiony, świece i maseczki. W trakcie Marszu naszymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć leczenie 4 letniego Piotrusia chorego na encefalopatie.

          Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię, szczególnie te składane z myślą o remoncie wieży. Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.