You are currently viewing XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

          Z okazji 43. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II, która przypadła wczoraj, w duchu dziękczynienie za Jego Osobę oraz modlitwy w intencji Rodzin i Małżeństw serdecznie zapraszamy do udziału w Rodzinnym Białym Marszu z Gdowa do Niegowici, który odbędzie się dziś o godz. 1900. Przejdziemy trasą, którą w 1948 roku pokonał Ksiądz Karol Wojtyła, idąc na swą pierwszą parafię w Niegowici. Na miejscu na Pielgrzymów czekał będzie poczęstunek przygotowany przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, następnie w kościele koncert chóru „Tutte le Corde”, a po nim premiera prezentacji „Śladami pamięci” poświęconej postaci Ojca Świętego Jana Pawła II. Uroczystość zakończona zostanie Apelem Jasnogórskim. Dla uczestników Rodzinnego Białego Marszu organizatorzy zapewniają powrotny transport do Gdowa. Autobusy odjadą z Niegowici po Apelu Jasnogórskim. Pamiętajmy, aby się ciepło ubrać oraz zabrać ze sobą lampiony, świece i maseczki. W trakcie Marszu naszymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć leczenie 4 letniego Piotrusia chorego na encefalopatie.

          Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie do udziału w Nabożeństwie Różańcowym w naszym Sanktuarium o godz. 1730, a w Zagórzanach po Mszy świętej w niedzielę o godz. 1500, a w tygodniu o godz. 1700. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

          W poniedziałek (18 X.) święto św. Łukasza ewangelisty który jest patronem służby zdrowia, polecajmy Jego opiece wszystkich troszczących się o ludzkie życie i zdrowie.

          W środę (20 X.) uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona naszej archidiecezji i miasta Krakowa. Młodzież z klas 8 zapraszamy na spotkanie do bierzmowana o godz. 1800.

          W czwartek (21 X.)  zapraszamy na kolejne spotkanie duszpasterstwa „Talent” W kościele Różaniec i Msza święta, a po niej spotkanie na plebanii.

          W piątek (22 X.) uroczystość św. Jana Pawła II papieża, głównego patrona województwa małopolskiego. Zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od 730 do 1800. W pozostałe dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700 do 1800.

          Zbliża się listopad – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych i troski o ich groby. Kościół od początku zachęca nas do modlitewnej pamięci o swoich najbliższych, którzy odeszli już do Pana. Czyni to w myśl wskazań Pisma Świętego, które mówi: „świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów uwolnieni” (2 Mch 12, 46).  Ofiarujmy więc naszym bliskim zmarłym dar modlitwy. Kartki na wypominki jednorazowe i roczne są do zabrania z ołtarzy bocznych. Prosimy po ich wypełnieniu (imiona i nazwiska podajemy w mianowniku) włożyć je do koperty i złożyć do skrzynek przy ołtarzach lub w zakrystii.

          Składamy serdeczne podziękowania za troskę o naszą parafię. Za wszystkie ofiary składane na naszą świątynię. W minionym tygodniu na remont wieży złożono 9 400 zł., a łączna zebrana kwota na remont wieży wynosi 136 540 zł. Dziękujemy za ofiary złożone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrano 4 176 zł. W niedzielę 26 września br. odbyło się ogólnopolskie badanie praktyk niedzielnych w parafiach. W naszej parafii we mszach Świętych uczestniczyło 2757 wiernych, 1477 kobiet i 1280 mężczyzn. Parafia liczy ponad 7000 wiernych z czego w niedzielnej Eucharystii uczestniczy ok. 38% deklarujących się jako katolicy. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy podjęli posługę rachmistrzów praktyk niedzielnych, a przed nami wiele jeszcze pracy, aby powstała prawdziwie wspólnota parafialna.

          W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Wanda Zawora, śp. Jan Urban i śp. Stanisław Kolarz. Polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

          Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, a Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.