You are currently viewing XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

         Dziękujemy dziś za nasz kościół, w którym możemy słuchać Słowa Bożego i doświadczać poprzez sakramenty Bożej łaski. Kończąc tydzień misyjny gościmy w naszej wspólnocie Marcelinę Kordek, która przygotowuje się do wyjazdu na misję na Kubę. Naszymi ofiarami możemy wesprzeć jej pracę misyjną.

         Dziś ostatni dzień października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Na różańcu możemy wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym. Zapraszamy serdecznie do udziału w ostatnim Nabożeństwie Różańcowym w naszym Sanktuarium o godz. 1730, a w Zagórzanach po Mszy świętej o godz. 1500.

         W poniedziałek (1. XI.) uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. W Zagórzanach Msza tylko o godz. 900. Procesja żałobna z modlitwą za zmarłych wyruszy od bramy cmentarza o godz. 1415. Msza święta na cmentarzu o godz. 1500.

         We wtorek (2.XI.) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tak zwany Dzień Zaduszny. Msze święte będą odprawiane o godz. 630, 700 800, 930 i 1800.

         Każdy z nas ma wobec zmarłych jakiś dług wdzięczności, a czasem może również niepokój o ich wieczne zbawienie. Warto więc pomyśleć o tym, aby im przyjść ze skuteczną pomocą przez modlitwę, Ofiarę Mszy świętej, dar Komunii ofiarowanej w ich intencji, a także dar odpustu. Stolica Apostolska zdecydowała, że także w tym roku ,z uwagi na panującą sytuację odpust zupełny ofiarowany za zmarłych zwykle w dniach 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Osoby chore i te, które nie mogą opuszczać swoich domów mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych także przez duchową łączność z nawiedzającymi cmentarze i spełniając pozostałe warunki odpustu wtedy, kiedy będzie to dla nich możliwe. . Kartki na wypominki jednorazowe i roczne są do zabrania z ołtarzy bocznych. Prosimy po ich wypełnieniu (imiona i nazwiska podajemy w mianowniku) włożyć je do koperty i złożyć do skrzynek przy ołtarzach lub w zakrystii.

         Kancelaria parafialna w poniedziałek i wtorek z racji świąt będzie nieczynna.

         W środę (3.IX.). zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

         W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

         W czwartek (4. XI.) wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.: Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkania o godz. 1530, a uczniów z klas 7 na kolejne spotkanie przygotowujące do bierzmowania o godz. 1600.

         Okazja do spowiedzi w piątek rano od godz. 600 i po południu od godz.1500 do 1830. Msze święte o godz. 630, 1600i 1800.

         W sobotę z racji I soboty miesiąca o godz. 930  Msza święta dla starszychi chorych i samotnych, wcześniej okazja do spowiedzi. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 930 Nawe osoby, które oczekują na posługę sakramentalną prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000.

         Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii, za troskę o groby i otoczenie wokół cmentarza . Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do zabrania ze stolika z prasą  jest czasopismo Miłujcie się.

         W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Kazimiera Kasprzyk i śp. Andrzej Cebula. Polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

         Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, a Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.