You are currently viewing XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

Przez cały listopad w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Rozpoczyna się ona codziennie 10 minut przed wieczorną Mszą św. Wcześniej możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 1700, a w piątki od 730 do 1800.

W środę (10.XI.). wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

W czwartek (11.XI.) wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, a zarazem narodowe Święto Niepodległości. Przeżywając 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę chcemy podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić w intencji naszej Ojczyzny, aby czerpiąc z chrześcijańskich korzeni i dziedzictwa przekazanego nam przez pokolenia naszych przodków pozostawała wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Msze święte w tym dniu o godz. 630 800, 930 w intencji Ojczyzny i o godz. 1800. W Zagórzanach o 1700.

Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone w ubiegłą niedzielę na misje na Kubie. Zebrano 10.322 zł., 43 gr. i 35 Euro. Misjonarka Marcelina Kordek jest ogromnie wdzięczna i zobowiązana całej wspólnocie parafialnej i zaprasza wszystkich na Mszę Posłania w dniu 11 grudnia br. o godz. 1700 do Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie, której będzie przewodniczył ks. Bp Robert Chrząszcz i podczas, której modlić się będziemy również za wszystkich darczyńców. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić V Światowy Dzień Ubogich i wspierać materialnie inicjatywy na rzecz potrzebujących. Dodatkowo w naszej wspólnocie będzie to niedziela inwestycyjna. Zbieramy środki na remont wieży.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Agnieszka Jamborska, śp. Franciszek Zabdyr i śp. Urszula Konieczna. Polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, a Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.