You are currently viewing XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

          Obchodzimy dziś V Światowy Dzień Ubogich. Ojciec święty Franciszek powiedział: „Zawsze spotkanie osoby ubogiej jest dla nas wyzwaniem i pytaniem. Co możemy zrobić, aby wyeliminować lub przynajmniej zmniejszyć jej marginalizację i cierpienie? (…) Krzyk milczenia wielu ubogich musi docierać do Ludu Bożego będącego zawsze i wszędzie w gotowości, by dać im głos, aby solidaryzować się z nimi i bronić ich przed hipokryzją oraz wieloma obietnicami bez pokrycia, a także by zaprosić ich do udziału w życiu wspólnoty.”. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się, aby pomagać innym.

          W środę (17.IX.). czcimy św. Elżbietę Węgierską żonę, matkę i zakonnicę. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej. Również na godz. 18:00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 8 na Msze Św. i spotkanie.

          W czwartek (18.XI.) wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny , dziewicy i męczennicy, patronki młodzieży i Ruchu Czystych Serc. Zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Talent. Gościem spotkania będzie ks. Grzegorz Piątek SCJ. Spotkanie rozpocznie się Mszą święta w intencji uczestników Talentu o godz.1800, a później dalsza część w salce.

          W piątek (19.XI.), w dniu wspomnienia bł. Salomei, zakonnicy zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do godz. 1800.

          W sobotę (20. XI.) św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika. Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna w kancelarii od godz. 1500. Zapisy na wizytę przez stronę internetową Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Na Mszy św. o godz. 1800 będziemy modlić się za obecnych, byłych i zmarłych członków Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów w ramach obchodów 55-lecia działalności Orkiestry. Serdecznie zapraszamy wszystkich grających jak i sympatyków do wspólnej modlitwy.

          W przyszłą niedzielę (21.XI.) Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy świętej o godz. 1100 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt zawierzenia Świata Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszej parafii będziemy gościć ks. Marka Hułka z parafii w Zaleszczykach na Ukrainie. Po mszy św. będzie można złożyć na jego ręce ofiary do puszek, na remont kościoła parafialnego zniszczonego przez komunistów.

          W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Adam Skowronek. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

          Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię, szczególnie te składane z myślą o remoncie wieży. Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.