You are currently viewing I NIEDZIELA ADWENTU

I NIEDZIELA ADWENTU

          Rozpoczynając dzisiaj Adwent wchodzimy w nowy rok liturgiczny i duszpasterski, któremu towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa nas do nawrócenia, pokuty i gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Szczególnym znakiem adwentowego czuwania są Msze święte roratnie ku czci Matki Bożej Pani Adwentu, które będą odprawiane w tygodniu o godz. 630. Przed roratami o godz. 600 będzie odsłonięcie obrazu i Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Do udziału w roratach zapraszamy wszystkich: seniorów, dorosłych, a szczególnie młodzież i dzieci. Niech w naszych rękach nie zabraknie lampionów będących znakiem naszej żywej wiary gotowej na przyjęcie przychodzącego Zbawiciela. Poranne wstawanie do którego zapraszamy w tym Adwentowym czasie jest, dla wszystkich, wielkim wyzwaniem i ofiarą. Gorąco zachęcamy jednak do podjęcia tej ofiary jako znaku naszego wołania do Boga o Jego miłosierdzie dla nas i oddalenie kolejnej fali epidemii. W roratach będzie można również uczestniczyć za pośrednictwem transmisji internetowej. Dla dzieci, każdego dnia będzie jakieś zadanie do wykonania. Będą losowane figury Najświętszej Maryi Panny i świętego Józefa. Znakiem naszego czuwania niech będą również duże lampiony zapalone przed naszymi domami od zmierzchu do czasu pójścia spać.. Zapraszamy serdecznie do Adwentowego przygotowania serca dla Zbawiciela.

      Przed kościołem są rozprowadzane poświęcone opłatki na wigilijny stół. Ofiara złożona za opłatki jest przeznaczona na wynagrodzenia dla pana kościelnego i organisty za całoroczną pracę. Są również do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świecy 7 zł., ofiara złożona ponad to jest przeznaczona na pomoc dzieciom.

          We wtorek (30.XI.) święto św. Andrzeja Apostoła.

          W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie rano od godz. 600, po południu od 1700, a w I piątek od godz. 1500.

          W piątek (3.XII.) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, I piątek miesiąca Msze święte o godz. 630, 1600 i 1800.

          W sobotę (4. XII.) wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników i hutników, z racji I soboty miesiąca o godz. 930  Msza święta dla starszychi chorych i samotnych, wcześniej okazja do spowiedzi. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 930 Nowe osoby, które oczekują na posługę sakramentalną prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000.

          Najbliższa niedziela, 5 grudnia, to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Będziemy gościć kleryków z Donbasu, którzy dla dzieci z terenów objętych wojną chcą przygotować paczki na święta i wyjazd rekolekcyjny.

          Dziękujemy za Waszą wielką troskę o naszą parafię i pomoc innym. Ks. Marek Hułyk z Zaleszczyk na Ukrainie z serca dziękuje za złożone ofiary na odbudowę kościoła. Zebrano 22 650 zł. 215 euro, 202 hrywnie i 10 kun. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do zabrania ze stolika z prasą  jest czasopismo Miłujcie się. Dla dzieci i młodzieży w ferie w dniach od 24 do 29 stycznia 2022 roku jest organizowany wyjazd do Myczkowiec nad Soliną. Koszt wyjazdu 700 zł. Bliższe informacje w zakrystii lub w kancelarii.

          W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła † Joanna Linczowska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

          Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.