You are currently viewing II NIEDZIELA ADWENTU

II NIEDZIELA ADWENTU

         W Drugą niedzielę Adwentu, trwając w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem, obchodzimy po raz 22 Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpierajmy modlitwą i ofiarą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.

         Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Koszt świecy 7 zł., który przekazywany jest do Caritasu na pomoc dzieciom w Polsce. Ofiara złożona ponad to jest przeznaczona na pomoc dzieciom w parafii. Przed kościołem są rozprowadzane poświęcone opłatki na wigilijny stół.

         Przez cały Adwent zapraszamy na Roraty w dni powszednie o godz. 630. W roratach można również uczestniczyć za pośrednictwem transmisji internetowej. Przed Roratami o godz. 600 zapraszamy do śpiewu Godzinek. Wszystkim: babciom, dziadkom, rodzicom, młodzieży i dzieciom serdecznie dziękujemy za liczny udział w Roratach zarówno w kościele z lampionami w rękach jak i za pośrednictwem transmisji internetowej.

         W poniedziałek (6.XII.) w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

         W środę (8.XII.) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu o godz. 630, 800, 930 1600 i 1800. Wpatrzeni w Maryję wolną od grzechu przeżywajmy czas Adwentu w stanie łaski uświęcającej. Okazja do Spowiedzi codziennie od godz. 600. Tego dnia przypada 5. rocznica nominacji J.E. Abpa Marka Jędraszewskiego na Metropolitę Krakowskiego- pamiętajmy o nim w modlitwach. Po Mszy świętej wieczorne serdecznie zapraszamy na Festiwal Pieśni Maryjnej. ku czci Niepokalanej zaśpiewają: chór Adoramus, klasa 3b ze SP w Gdowie, schola parafialna oraz zespół Matula.

         W czwartek młodzież z klas 8 zapraszamy na kolejne spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania o godz. 1800.

         Dziękujemy za Waszą wielką troskę o naszą parafię. W drugą niedzielę listopada na remont wieży zebrano 7 170 zł. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do zabrania ze stolika z prasą  jest czasopismo Miłujcie się. Dla dzieci i młodzieży w ferie w dniach od 24 do 29 stycznia 2022 roku jest organizowany wyjazd do Myczkowiec nad Soliną. Koszt wyjazdu 700 zł. Bliższe informacje w zakrystii lub w kancelarii. Zapisy do 14 grudnia br.

         W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli † Irena Kasprzyk, † Zbigniew Dulny oraz  † Stanisław Zabdyr. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

         Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.