You are currently viewing III NIEDZIELA ADWENTU

III NIEDZIELA ADWENTU

Pragniemy podziękować wszystkim za zaangażowanie w przeżywanie Adwentu poprzez liczny udział w Roratach, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 630. W roratach można również uczestniczyć za pośrednictwem transmisji internetowej. Zachęcamy również do zapalania dużych lampionów przed domami od zmierzchu do czasu pójścia spać.

8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP odbył się w naszej parafii Festiwalu Pieśni ku czci Niepokalanej. Dziękujemy panu Sławomirowi Skowronkowi oraz Piotrowi Zabdyrowi za przygotowanie festiwalu, wszystkim wykonawcom: Scholi, dzieciom z klasy 3b SP Gdów, chórowi Adoramus z Chełmu oraz zespołowi MATULA oraz Wam drodzy parafianie za liczny udział w tym wydarzeniu.

Dziękujemy za ofiary złożone dziś w kopertach na remont wieży. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom do nabycia przy bocznych ołtarzach, a przed kościołem są rozprowadzane poświęcone opłatki na wigilijny stół. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer STASIA.

Do Małopolskiego Urzędu Konserwacji Zabytków, MSWiA Fundusz Kościelny, Fundacji KGHiM, oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych zostały złożone wnioski o dotację na nasze prace remontowe. Bez względu na rozstrzygnięcia na wiosnę przyszłego roku rozpoczynamy remont kopuły wieży. Mamy już pozyskane materiały oraz wybraną firmę do prac. Jeżeli otrzymamy dotację wykonamy remont całej wieży, jeżeli nie z własnych środków rozpoczniemy od remontu kopuły.

We wtorek (14.XII.) o godz. 1900 zapraszamy chętnych młodzież i dorosłych na warsztaty dziennikarskie. Chcemy, aby w parafii powstało czasopismo o naszym życiu parafialnym.

W czwartek (16.XII.) zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Talent. Spotkanie rozpocznie się Mszą święta w intencji uczestników Duszpasterstwa o godz.1800, a później dalsza część w salce.        

W sobotę (18. XII.) Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna w kancelarii od godz. 1500.

DZIEŃ SPOWIEDZI ADWENTOWEJ w naszej parafii będzie 21 grudnia. Spowiedź  od godz. 800 do 1200  oraz od 1500 do1900.

Kapłani udadzą się do chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną w czwartek 23 grudnia. Zgłoszenia nowych osób, które czekają na posługę sakramentalną można dokonać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną wzorem ubiegłego roku nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Kapłani odwiedzą jedynie te osoby i rodziny, które o to poproszą, telefonując do kancelarii parafialnej, zgłaszając się za pośrednictwem strony internetowej parafii lub wypełniając kartę zgłoszeń do zabrania z bocznych ołtarzy. Zgłoszenia do 26 grudnia br.

6 stycznia 2022 r. w ramach gminy Gdów odbędzie się po raz kolejny Orszak Trzech Króli Jest on przypomnieniem bogatej polskiej tradycji jasełkowej i nawiązuje do wielobarwnych i rozśpiewanych pochodów kolędników głoszących dobrą i radosną nowinę o narodzeniu Dzieciątka Jezus. Kulminacyjnym momentem jest pokłonienie się Małemu Dzieciątku Jezus oraz Świętej Rodzinie, a później wspólne kolędowanie. Ponieważ nie będzie w tym roku żywej szopki przy kościele formuła orszaku musi ulec zmianie. Trzy orszaki symbolizujące trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę, które będą tworzyć parafie Niegowić, Jaroszówka i Gdów wyruszą z trzech punktów, by spotkać się na Rynku i w przygotowanej tam szopce oddać pokłon Dzieciątku Jezus. Nasz Orszak reprezentuje Afrykę, naszym kolorem jest kolor niebieski. Zachęcamy do postarania się o stroje w kolorze niebieskim, które podkreślałyby kontynent, który reprezentujemy. Urząd Gminy zaprasza do udziału w konkursie na najciekawszy strój orszakowy. Regulamin i bliższe informacje w najbliższym tygodniu na plakatach i stronach internetowych gminy i parafii.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł † Adam Jamka. Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.