You are currently viewing NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

          W dzisiejszą niedzielę modli się z nami i ubogaca liturgię Schola „Cantus”, po Mszach Świętych można nabyć ich płytę wspierając rozwój zespołu. Wieczorem serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie przy szopce wraz z zespołem KRACOUSTIC o godz. 1900.

          „DZIEŃ DZIŚ WESOŁY” to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli, który przeżyliśmy po raz kolejny w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Wszystkim parafianom pragnę serdecznie podziękować za obecność, śpiew i radosne świadectwo wiary o wielkim cudzie tajemnicy obecności Boga wśród nas w Dzieciątku Jezus. Szczególnie dziękuję dzieciom z przedszkola w Gdowie wraz z rodzicami i dyrekcją za przygotowanie strojów  orszakowych. Dziękuję KOORDYNATOROM NASZEGO ORSZAKU PAŃSTWU DOMAGAŁA, którzy zaangażowali sztab ludzi do różnych zadań dzięki czemu po raz pierwszy można było zobaczyć i usłyszeć piękny królewski orszak w niebieskim kolorze oraz przeżyć jasełka na naszym Rynku. Dziękuję wszystkim aktorom, małym i dużym, którzy pięknie przygotowali sceny  przybliżające tajemnicę scenerii Bożego Narodzenia. Dziękuję Centrum Kultury i Władzom Gminy wraz z panem wójtem Zbigniewem Wojasem za wszelkie działania w przygotowaniu sceny i organizacji Orszaku. Dziękuję Druhom z OSP za troskę o bezpieczeństwo w czasie marszu. Zamykając tegoroczny Orszak już rozpoczynamy przygotowania do OTK 2023.

          W środę (12.01.) zapraszamy nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje można składać do skrzynki, która jest przed ołtarzem Matki Bożej.

          Składamy podziękowania za ofiary na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, zwłaszcza te złożone dziś w kopertach na remont wieży. Nasz Pan Organista Daniel, doskonaląc swój warsztat pracy rozpoczął w październiku studia muzyczne informując jednocześnie, że ma inne plany zawodowe i jeżeli będzie w stanie pogodzić czasowo studia i etat w parafii będzie grał dalej. W grudniu jednak stwierdził, że nie jest w stanie pracować na pełny etat i w pełni uczestniczyć w zajęciach na uczelni, natomiast jeżeli jest taka potrzeba to chętnie pomoże grając jako drugi organista. Obecnie Pan Daniel jest na L4. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Aktualnie nasza parafia poszukuje nowego organisty na pełny etat. Zachęcamy do udziału w adoracjach Najświętszego Sakramentu, które rozpoczynają się codziennie godzinę przed wieczorną Mszą św. Przypominamy także o sakramencie pokuty. Spowiadamy w dni powszednie od godz. 600 do 715 i od 1700 do 1750. Prosimy o złożenie ofiary za zamówione intencje mszalne na rok 2022. Na stoliku można nabyć prasę katolicką. Do każdego numeru gościa jest dołączona płyta z – sami zobaczcie. Porządek Kolędy na stronie internetowej Parafii.

          W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Sylwester Stańczyk. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Wszystkim życzymy błogosławionego nadchodzącego tygodnia, a święty Michał Archanioł niech nas wspiera w drodze do świętości. Święty Michale Archaniele ….