You are currently viewing II NIEDZIELA ZWYKŁA

II NIEDZIELA ZWYKŁA

          Liturgiczny kalendarz tego tygodnia wspomina jutro św. Antoniego, opata, w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, w piątek św. Agnieszkę dziewicę i męczennicę.

          Jutro w Kościele katolickim w Polsce przeżywamy XXV Dzień Judaizmu, a od wtorku rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego hasłem są słowa: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. Poświęćmy modlitwę w tym czasie sprawie jedności tych, którzy uznają wiarę w Jezusa Chrystusa.

          W środę (19.I.)o godz. 1800 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania intencji dziękczynnych i błagalnych na nowennę do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

          W czwartek (20.I.) serdecznie zapraszamy na pierwsze w Nowym Roku spotkanie duszpasterstwa TALENT. O godz. 1800 Msza święta w intencji uczestników Duszpasterstwa, a następnie spotkanie formacyjne na plebanii.

          W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

          W sobotę (22.I.) od godziny 1500 będzie czynna w kancelarii Poradnia Życia Rodzinnego.

          Przyszła niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego.

                    Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą Parafię duchowo i materialnie. W ubiegłą niedzielę na remont wieży złożono 8 250 zł. Schola CANTUS, która modliła się z nami w ubiegłą niedzielę serdecznie dziękuje wszystkim za życzliwość i wsparcie poprzez zakupione płyty. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1700, a piątki od 730 do 1800. Prosimu również Róże Różańcowe o prowadzenie Różańca każdego dnia o 1730.

          Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach: czas spotkań, rozmów, a nade wszystko modlitwy o Boże błogosławieństwo. Dziękujemy wszystkim, którzy otwierają przed nami drzwi swoich domów w niełatwym czasie pandemii. Porządek kolędy na stronie internetowej parafii

          W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Kazimierz Fliśnik. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

          Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.