You are currently viewing V NIEDZIELA ZWYKŁA

V NIEDZIELA ZWYKŁA

         Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

         W środę (9.II.) o godz. 1800 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

         W piątek (11.II.) przypada wspomnienie NMP z Lourdes i XXX Światowy Dzień Chorego. Z tej racji zapraszamy chorych na Mszę św. o godz. 1800, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Mogą do niego przystąpić nie tylko chorzy, ale także osoby starsze. Warunkiem jest pozostawanie w stanie łaski uświęcającej, stąd możliwość spowiedzi od godz. 1700. Bardzo prosimy, aby osoby, które chcą być odnotowane w księgach parafialnych przyniosły karteczkę z wypisanym imieniem, nazwiskiem i adresem. Zapraszamy również na całodniową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do 1800. W pozostałe dni adoracja o d godz. 1700 do 1800. Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkania: Ks. Proboszcz zaprasza Zelatorów Róż Różańcowych, a ks. Bartłomiej serdecznie zaprasza na spotkania grupy młodzieżowej młodzież począwszy od klasy 8 wzwyż.

         Spotkania dla kandydatów na ministrantów odbywają się w czwartki o godz. 1530, a dla scholii w soboty o godz. 1000. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

         W przyszłą niedzielę (13.II.) rozpoczniemy w naszej parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo poprzedzające przez trzy kolejne niedziele Wielki Post. Zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem po Mszy świętej o godz. 1230 do Mszy świętej wieczornej. Porządek adoracji umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Fundacja Mk 12,31 zaprasza w przyszłą niedzielę na kiermasz ciast dnia dla Elizy Matuszyk z Gdowa,7 miesiecznej dziewczynki, która urodziła się z poważną wadą  serca .pieniądze zebrane w całości zostaną przekazane na pokrycie kosztów operacji i leczenia.  

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku z tyłu kościoła.

         Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone 2 lutego jako wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Zbieramy środki remont wieży, który rozpocznie się w kwietniu.

         W ostatnim czasie odszedł do Pana: Śp. Józef Irzyk  Prośmy, aby Dobry Bóg uwolnił go od wszelkiego zła i obdarzył wiecznym pokojem: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

                  Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia. Naszą troskę o wzrost świętości polecajmy opiece św. Michała Archanioła.