You are currently viewing VI NIEDZIELA ZWYKŁA

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

           „Szczęśliwy człowiek, który ufa Panu” – te słowa Psalmisty ukazują nam drogę ku prawdziwej mądrości i szczęściu na całą wieczność. Znakiem tego, że chcemy wzrastać w zaufaniu Bogu niech będzie nasz udział w nabożeństwie 40-godzinnym, które dziś rozpoczynamy. Porządek nabożeństwa w gablocie i na stronie internetowej Również znakiem tego, że chcemy opierać swe życie na Bogu jest dar codziennej modlitwy różańcowej, którą podejmujemy w naszym sanktuarium o godz. 1730. Zapraszamy członków poszczególnych Róż Różańcowych do prowadzenia modlitwy w wybrane dni miesiąca. Lista jest w zakrystii. Prosimy Zelatorów Róż o dostarczenie aktualnych list Róż.

W poniedziałek (14. II.) święto Świętych: Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – Patronów Europy. W tym dniu wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

W środę (16.II.) o godz. 1800 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

W czwartek (17.II.) serdecznie zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa TALENT. O godz. 1800 Msza święta w intencji uczestników Duszpasterstwa, a następnie spotkanie formacyjne na plebanii.

W piątek (18.II.) zapraszamy na całodniową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do 1800. W pozostałe dni adoracja od godz. 1700 do 1800. Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkania: Ks. Proboszcz zaprasza wszystkich zainteresowanych pięknem liturgii Eucharystycznej, a ks. Bartłomiej serdecznie zaprasza na spotkania grupy młodzieżowej młodzież począwszy od klasy 8 wzwyż.

W sobotę (19.II.) od godziny 1500 będzie czynna w kancelarii Poradnia Życia Rodzinnego.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku z tyłu kościoła.

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone dziś w kopertach na remont wieży, który rozpocznie się w kwietniu. Fundacja Mk 12,31 zaprasza dziś na kiermasz ciast dla Elizy Matuszyk z Gdowa, 7 miesięcznej dziewczynki, która urodziła się z poważną wadą serca. Zebrane pieniądze w całości zostaną przekazane na pokrycie kosztów operacji i leczenia.  

W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Władysława Dobroć. Niech nasza modlitwa wyprosi mu oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Obecnym tu życzymy błogosławionej niedzieli, a wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi. Naszą troskę o wzrost zaufania Bogu polecajmy opiece św. Michała Archanioła.