You are currently viewing VII NIEDZIELA ZWYKŁA

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

         Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół, o którym usłyszeliśmy w ewangelii, dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Niech udział w nabożeństwie 40-godzinnym, które przeżywamy pomoże nam w nowym tygodniu żyć przykazaniem, do którego Chrystus nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas udzielając Ducha Świętego Porządek nabożeństwa w gablocie i na stronie internetowej.

         Krąg Biblijny działający w naszej parafii ma swoje spotkania we wtorki o godz. 1930. Uczestników Kręgu oraz nowe osoby serdecznie zapraszamy na spotkania.

         Kandydatów do Bierzmowania z klasy 8 zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 1800.

         W piątek (25.II.) zapraszamy na całodniową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do 1800. W pozostałe dni adoracja od godz. 1700 do 1800.

         W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli FUNDACJI ORLA STRAŻ. W czasie każdej mszy dadzą krótkie świadectwo o losie ofiar terroryzmu na Bliskim Wschodzie oraz możliwości niesienia im pomocy. Po każdej mszy będzie możliwość wsparcia ich działań ofiarą do puszek. 

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku z tyłu kościoła.

         Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W ubiegłą niedzielę na remont wieży złożono 11 180 zł. Jak wiemy remont wieży planujemy rozpocząć w kwietniu. Są jeszcze dwie kwestie gospodarcze o, o których pragniemy poinformować: Czcigodni jest propozycja, aby na sierpniowe Dożynki wykonać kostkę między plebanią a wikarówką, tak by nasza biesiada dożynkowa nie koniecznie odbywała się w błocie. Firmy, które chciałyby pomóc przy pracach  związanych z utwardzeniem terenu i ułożeniem kostki serdecznie zapraszam na spotkanie w środę 23.II. o godz. 2000. Samorząd Gminy Gdów zwrócił się z prośbą o wydzierżawienie na 30 lat domu katolickiego ZORZA  z przeznaczeniem go na CENTRUM INTERPRETACJI DZIEDZICTWA historycznego, kulturalnego i przyrodniczego Gminy Gdów. Koszt remontu został wyliczony 5 111 000 zł. Taka dzierżawa wymaga zgody Ordynariusza. W związku z propozycją dzierżawy parafia zwróciła się z prośbą do Kurii o pinię w tej sprawie. Jeżeli są jakieś instytucje lub osoby, które mają propozycję, aby ZORZA znów służyła parafii prosimy o zgłoszenie się. Po otrzymaniu odpowiedzi z Kurii jeżeli nie będzie inny propozycji wraz z Radą Parafialną podejmiemy decyzją co robić z ZORZĄ.

         W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Bogdana Łężniaka. Niech nasza modlitwa wyprosi mu oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

         Wszystkim parafianom życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi. Naszą troskę o życie przykazaniem miłości Bogu i bliźniego polecajmy opiece św. Michała Archanioła.