You are currently viewing VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

          W związku z agresją rosyjską na Ukrainie, która rozpoczęła się 24 lutego br. w poczuciu ludzkiej solidarności i w duchu chrześcijańskiej miłości spieszymy z pomocą wszystkich mieszkańcom Ukrainy. Czynimy to najpierw ogarniając modlitwą, którzy już ucierpieli w wyniku działań wojennych, by mogli podźwignąć się z nieszczęścia, które ich spotkało i by nastał upragniony pokój na Ukrainie i na całym świecie. Okazją do modlitwy niech będzie nabożeństwo 40-godzinne, które przezywamy od 1330 do 1800.

          Odpowiadając na Apel Episkopatu dziś oraz w oraz w Środę Popielcową 2 marca chciejmy ofiarami do puszek przed kościołem wesprzeć finansowo tych, którzy cierpią z powodu trwającej wojny.

          Od dziś można także dostarczać dary dla potrzebujących. Można to czynić zarówno przez Caritas jak i samorządy. Punkt zbiórki jest otwarty od 10.00 do 20.00 w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie Lista potrzebnych rzeczy to m.in.:koce termiczne, śpiwory, maty i materace do spania, środki pielęgnacyjne i higieniczne, zestawy wielorazowych naczyń kuchennych: żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania – zestawy medyczne: bandaże oraz opatrunki, leki przeciwbólowe, środki dezynfekcyjne Ponadto, jeżeli ktoś chciałby udostępnić dom/mieszkanie/pokój dla uchodźców lub włączyć się w inną formę pomocy, prosimy o kontakt z Referatem Komunikacji Społecznej Urzędu Gminy lub z parafią.

          We wtorek (1. III.) Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna od godz. 1830 do 2000. Zapisy przez stronę internetową Duszpasterstwa Rodzin naszej Archidiecezji.

          W środę (2. III.) – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w naszej parafii w następującym porządku: w Gdowie o godz. 630, 800,930, 1600 oraz po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawiamy o godz. 1800, w Zagórzanach o godz. 1700. W związku z apelem Ojca świętego Franciszka Środa Popielcowa będzie dniem solidarności z Ukrainą. Zachęcamy do podjęcia modlitwy i postu w intencji pokoju.

          W piątek (4.III.) uroczystość św. Kazimierza Królewicza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszamy serdecznie wszystkich parafian. Dorosłych i młodzież o godz. 600 i 1845, a dzieci o godz. 1530. Droga Krzyżowa w Zagórzanach w czwartki o godz. 1700. Również w piątek zapraszamy na spotkanie osoby pragnące przygotować Misterium Drogi Krzyżowej na Niedzielę Palmową. Spotkanie o godz. 2000. Okazja do spowiedzi z racji I Piątku miesiąca rano od godz. 6 i po południu od 1500.

          W sobotę (5.III.) z racji I soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta dla członków Róż Różańcowych, starszychi chorych i samotnych, wcześniej okazja do spowiedzi. Po Mszy świętej zmianka tajemnic żywego różańca. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 930. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które oczekują na posługę sakramentalną prosimy zgłoszenia w zakrystii lub w kancelarii. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, o które prosiła Matka Boże w pierwsze soboty, będzie o godz.. 2000.

      W sytuacji, którą przeżywamy orędzie o Bożym Miłosierdziu niesie światło nadziei dla umęczonego świata. Tylko w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście. Jezus pragnie, aby orędzie o miłosierdziu dotarło do wszystkich ludzi. Zapraszamy do głoszenia orędzia o Bożym Miłosierdziu przez udział w wydarzeniu „Róża dla Jezusa Miłosiernego”, które odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie 23 kwietnia br. Rodziców, młodzież i dzieci zapraszam na próbę tańca, który jest częścią tego wydarzenia. Próba w sobotę 5 marca br. o godz. 1530 w Gminnej Hali Sportowej. Prosimy o przyniesienie obuwia zamiennego.

          Naszą modlitwą obejmujmy ks. Andrzeja Żarkowskiego Michaelitę, który w dniach od 13 do 16 marca br. będzie prowadził w naszej parafii rekolekcje wielkopostne z Nawiedzeniem Figury św. Michała Archanioła.

        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku z tyłu kościoła.

        Przedstawiciele FUNDACJI ORLA STRAŻ, których mieliśmy dziś gościć w parafii będą się z nami modlić na początku kwietnia, a w przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz ciast na leczenie chorej na raka Jadwigi Wlazło.

        W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Tadeusza Stalmacha i Śp.Leopolda Ziółkowskiego. Niech nasza modlitwa wyprosi im oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

        Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła niech Bóg udziela nam łaski do budowania pokoju