You are currently viewing I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

          Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli ofiary wojny na Ukrainie. W ubiegłą niedzielę i Środę Popielcową zebraliśmy na ten cel 41 780 zł. 52 € 7 centów, 10 $ i 50 hrywien. Dziękujemy również za złożone dary w postaci żywności, leków, środków higieny, koców, kołder, śpiworów, ubrań. Zostały one zawiezione w czwartek na granicę i przekazane przez kleryka Tarasa Sikorczuka do rozdziału potrzebującym. Dziękujemy wszystkim, którzy zadeklarowali chęć przyjęcia uchodźców, dwie rodziny już znalazły pomoc. Potrzebna jest dalsza pomoc. Po wizji lokalnej w poniedziałek i wtorek od godz. 1600 do 2000. organizujemy zbiórkę ubrań dla żołnierzy: odzież termiczna, skarpety spodnie moro, kurtki w ciemnych kolorach, śpiwory karimaty, trepy itp. Prosimy wolontariuszy o pomoc w przyjmowaniu darów. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, zwłaszcza młodzieży, którzy pomagali przy zbiórce darów. Pamiętajmy o modlitwie w intencji narodu ukraińskiego, wypraszając u Boga dar pokoju.

          Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w Gdowie o godz. 1700, wcześniej o 1630 Droga Krzyżowa, w Zagórzanach o 1550. Podczas Gorzkich Żali składamy ofiary na wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Droga Krzyżowa w Gdowie w piątek dla młodzieży i dorosłych o godz. 600 i 1840, dla dzieci o godz. 1530. W Zagórzanach w czwartek o godz. 1700. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy również Adorację Najświętszego Sakramentu w piątki od godz. 730 do 1800. w pozostałe dni od 1700 do 1800. Każdego dnia modlimy się, modlitwą różańcową o 1730 szczególnie o pokój na Ukrainie

          W środę (9.III.) Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

          W sobotę (12.III.) zapraszamy na kolejną próbę na wydarzenie „Róża dla Jezusa Miłosiernego” o godz. 1530.

          W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne połączone z Nawiedzeniem Figury Świętego Michała Archanioła, które poprowadzi ks. Andrzej Żarkowski CSMA. W czasie rekolekcji zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie za przyczyną św. Michała Archanioła. Program rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej. Okazja do spowiedzi codziennie rano od 600 do 715 i po południu od 1700 do 1750. Chciejmy okres Wielkiego Postu przeżywać w stanie łaski uświęcającej.

        Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się! w Krakowie. Przed kościołem odbywa się kiermasz ciast na leczenie chorej na raka Jadwigi Wlazło, można również nabyć baranki wielkanocne caritasu. Koszt 7 zł.

Składka do kopert w przyszłą niedziele na remont wieży Od jutra rozpoczniemy układanie kostki na parkingu przy plebanii. Parking będzie nieczynny.

          Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień wielkopostnej drogi ku pełni tajemnicy Chrystusa. Prośmy świętego Michała Archanioła o pomoc w walce z pokusami i o dar pokoju.