You are currently viewing II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

           Dziś w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi ks. Andrzej Żarkowski CSMA Program rekolekcji w gablocie, na stronie internetowej oraz w pierwszym numerze naszej gazetki parafialnej, która jest dostępna na stolikach: z tyłu kościoła oraz przed kościołem. Zabierając gazetkę prosimy o dobrowolną ofiarę na papier i koszty druku. W ramach rekolekcji zapraszamy szczególnie na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie za przyczyną św. Michała Archanioła, który nawiedzi naszą parafię w figurze z Gargano we wtorek wieczór, natomiast w środę msza święta z sakramentem Namaszczenia Chorych o godz. 930. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy wszystkich parafian.

         Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w Gdowie o godz. 1700, wcześniej o 1630 Droga Krzyżowa, a w Zagórzanach o 1550. Droga Krzyżowa w piątek dla dorosłych i młodzieży o godz. 600 i 1840, dla dzieci o godz. 1530. W Zagórzanach w czwartek o godz. 1700. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w piątki od godz. 730 do 1800. w pozostałe dni od 1700 do 1800. Każdego dnia modlimy się, modlitwą różańcową o 1730 szczególnie o pokój na Ukrainie

         W środę (16.III.) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1845. Msza święta na zakończenie rekolekcji i pożegnanie figury św. Michała Archanioła o godz. 1900. Na zakończenie rekolekcji naszymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć dzieła duszpasterskie księży Michaelitów

         W czwartek (17.III.) serdecznie zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa TALENT, którego tematem będzie „Godność i powołanie Pracownika”. O godz. 1800 Msza święta w intencji uczestników Duszpasterstwa, a następnie spotkanie formacyjne na plebanii.

         W sobotę (19.III.) uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP. Poradnia Życia Rodzinnego. będzie czynna w kancelarii od godziny 1500. Kolejna próba tańca do wydarzenia „Róża dla Jezusa Miłosiernego w sobotę 19 marca br. o godz. 1530 w budynku byłej podstawówki przy ul. Myślenickiej. Prosimy o przyniesienie obuwia zamiennego.

        Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię, szczególnie te złożone dziś w kopertach na remont wieży, oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Na parkingu przy plebanii można obserwować postęp prac przy układaniu. W związku z pracami parking jest zamknięty. Przed kościołem można nabyć baranki wielkanocne caritasu jako pomoc dla seniorów i uchodźców. Koszt 7 zł.

        W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Stanisławę Bulanda i Śp. Marię Pieprzyk. Niech nasza modlitwa wyprosi im oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

         Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień wielkopostnej drogi ku pełni tajemnicy Chrystusa. Prośmy świętego Michała Archanioła o pomoc w walce z pokusami i o dar pokoju.