You are currently viewing III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

            Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Refren z dzisiejszego psalmu: „Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia” zaprasza nas do dziękczynienia Miłosiernemu Bogu za doświadczenie łaski i mocy Bożej podczas Rekolekcji Wielkopostnych i nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła, które prowadził ks. Andrzej Żarkowski CSMA

            Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, w Gdowie o godz. 1700, wcześniej o 1630 Droga Krzyżowa, a w Zagórzanach o 1550. Droga Krzyżowa w piątek dla dorosłych i młodzieży o godz. 600 i 1840, dla dzieci o godz. 1530. W Zagórzanach w czwartek o godz. 1700. Niech rozważanie męki Zbawiciela będzie dla nas okazją do wchodzenia w tajemnicę bliskości Pana, powstawania z upadków i dobrych postanowień.

            W środę (23.III.) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej.

            W czwartek (24.III.) będzie czynna Poradnia Życia Rodzinnego od godz. 1830 do 2000.

            W piątek (25.III.) przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Ulotki z tekstem przyrzeczenia oraz z codzienną modlitwą są już wyłożone na stoliku w kościele. Wypełnione prosimy przynieść w piątek na wieczorną Mszę świętą. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. W odpowiedzi na apel Ojca świętego, w jedności z Następcą Świętego Piotra, chcemy wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi na zakończenie adoracji o godz. 1800. Modlimy się o pokój na Ukrainie, dalej również pomagamy uchodźcom. Jeżeli są jeszcze rodziny chętne do przyjęcia uchodźców prosimy o zgłoszenie telefoniczne takiej chęci.

            W sobotę (26.III.) zapraszamy na próbę tańca do wydarzenia „Róża dla Jezusa Miłosiernego, która odbędzie się w budynku byłej podstawówki przy ul. Myślenickiej w sobotę o godz. 1000. Prosimy o przyniesienie obuwia zamiennego.

          Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na remont wieży w wysokości 12 670 zł. oraz za wszystkie ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przed kościołem można nabyć baranki wielkanocne caritasu jako pomoc dla seniorów i uchodźców. Koszt 7 zł. Zachęcamy do czytania rasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku z tyłu kościoła. Jest również do nabycia książeczka o bogactwie tajemnicy Wielkanocy. Koszt 7 zł. W dniach 5-12. 07. br. jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Włoch m.in. na Gargano. Koszt 2400 zł. Zapisy u ks. Piotra.

          W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Władysława Niewiarowskiego. Niech nasza modlitwa wyprosi mu oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

            Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów na każdy dzień Wielkiego Postu. Na Wielkopostnej drodze przemiany serca nie nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.