You are currently viewing IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE

          Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości. W dawnej polskiej tradycji nazywano ją „śródpościem” bądź „półpościem”. Nazwy te wskazują dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny. Pomocą na drodze nawrócenia są: codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa oraz nabożeństwa wielkopostne Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa do udziału w których serdecznie zapraszamy.

          W środę (30.III.) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Zachęcamy do składania intencji na Nowennę nie tylko błagalnych, ale i dziękczynnych do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej.

          W czwartek (31.III.) młodzież z klasy VIII przed Bierzmowanie oraz rodziców i dzieci I komunijne zapraszamy na spotkanie o godz. 1800.

          W piątek (1.IV.) okazja do spowiedzi, z racji I piątku miesiąca, rano od godz. 600 i po południu od godz.1500. Msze święte o godz. 630, 1600i 1800. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzież o godz. 600 i 1840, a dla dzieci o godz. 1530. Droga Krzyżowa w Zagórzanach w czwartki o godz. 1700. Po wieczornej Drodze Krzyżowej w piątek zapraszamy na nabożeństwo uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

          W sobotę (2.IV.) z racji I soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta na którą zapraszamy członków Róż Różańcowych, starszych, samotnych i chorych, wcześniej okazja do spowiedzi. Po Mszy świętej zmianka tajemnic żywego różańca. Chorych w domach, nie tylko z racji I soboty ale również z okazji świąt wielkanocnych odwiedzimy od godz. 930. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które oczekują na posługę sakramentalną prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, o które prosiła Matka Boże w pierwsze soboty, będzie o godz.. 2000. Próba na wydarzenie RÓŻA DLA JEZUSA MIŁOSIERNEGO w budynku byłej podstawówki o godz. 1100. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych.

        Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przed kościołem można nabyć baranki wielkanocne caritasu jako pomoc dla seniorów i uchodźców. Koszt 7 zł. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku z tyłu kościoła. W dniach 5-12. 07. br. jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Włoch m.in. na Gargano. Koszt 2400 zł. Zapisy u ks. Piotra.

        W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Grzegorza Śliwińskiego. Niech nasza modlitwa wyprosi mu oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

          Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów na każdy dzień Wielkiego Postu. Na Wielkopostnej drodze przemiany serca nie nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.