You are currently viewing V Niedziela WIELKIEGO POSTU

V Niedziela WIELKIEGO POSTU

Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Zasłonięte krzyże, trwająca agresja na Ukrainę i związane z nią dramaty walczących i uchodźców, których gościmy, sprawiają, że możemy w tym czasie pełniej doświadczać osamotnienia, które Chrystus przeżywał w swojej męce. Starajmy się o większe skupienie, wygospodarowując choć chwilę w ciągu dnia, na krótkie rozważanie męki Pańskiej czy to czytając jej opis w Ewangeliach, czy też rozważając codziennie jedną stację Drogi Krzyżowej. Dziś po Mszach świętych, z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.

            Serdecznie dziękujemy za liczny udział w nabożeństwach wielkopostnych. Dziękujemy zespołowi Pro Gdovia oraz wszystkim zaangażowanym w modlitwę i przygotowanie piątkowego Wieczoru Uwielbienia za błogosławiony czas spotkania z Chrystusem Eucharystycznym. W najbliższy piątek 8 kwietnia wieczorem o godz. 1900 zapraszamy na inscenizowaną Drogę Krzyżową przygotowaną przez grupę młodzieżową z naszej parafii. Spowiedź przed świętami w naszej parafii będzie w Wielki Poniedziałek 11 kwietnia br. od 800 do 1200 /przerwa od 930 do 1015/ i od 1500 do 1900 /przerwa od 1630 do 1700/.

            Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami na Mszy świętej o godz. 1100. W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli Fundacji Orla Straż. W czasie każdej mszy dadzą krótkie świadectwo o losie ofiar terroryzmu na Bliskim Wschodzie oraz możliwości niesienia im pomocy. Po każdej Mszy będzie możliwość wsparcia ich działań ofiarą do puszek. Droga Krzyżowa ulicami Gdowa o 1900. Zapraszamy

          Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Zakończyliśmy pierwszy etap prac przy kostce na parkingu przy plebani. Położono 715 m2 kostki. Wartość prac 160 000 zł. Z czego 50 000zł. to darowizny m.in. w postaci materiałów (kamień, beton, piasek), udostępnionych maszyn (koparka, walec, samochody). Z całego serca pragnę podziękować naszym darczyńcom oraz członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej, którzy wykonywali część prac. Po świętach zamierzamy rozpocząć pracę przy wieży. Niestety w trzech miejscach z czterech do których złożyliśmy wnioski o dotację nie przyznano nam żadnych środków. Czekamy jeszcze na jedno rozstrzygnięcie. Nie mniej jednak własnymi środkami chcemy wyremontować kopułę wieży i jednocześnie składać kolejne wnioski o dotację. Jeszcze raz dziękujemy za wszystkie ofiary, którymi w tym niełatwym czasie wspieracie nasze działania. Zapraszamy do wspólnego działania, także przez dobre rady. A jeżeli, ktoś może wesprzeć działania finansowo – składka w przyszłą niedzielę w kopertach jest na remont wieży.

Rodzina Śp. Grzegorza Śliwińskiego składa serdeczne podziękowania, wszystkim, którzy wsparli w czasie pogrzebu Hospicjum „Królowej Apostołów” w Wiśniowej. Zebrano 5920 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku z tyłu kościoła. W dniach 5-12. 07. br. jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Włoch m.in. na Gargano. Zapisy u ks. Piotra.

          W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Annę Krawczyk, Śp. Adama Korajdę i Śp.  Stanisława Szewczyka. Niech nasza modlitwa wyprosi im oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

            Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów na każdy dzień Wielkiego Postu. Na Wielkopostnej drodze przemiany serca nie nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.