You are currently viewing VI Niedziela WIELKIEGO POSTU – Niedziela Palmowa

VI Niedziela WIELKIEGO POSTU – Niedziela Palmowa

         Dzisiejsza niedziela rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po Chwalebny Dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Dramat odrzucenia Boga trwa nieustannie, szczególnie tam gdzie toczy się wojna. Gościmy dziś w naszej parafii przedstawicieli Fundacji Orla Straż, którzy przybliżają nam dramat mieszkańców Syrii, szczególnie chrześcijan oraz możliwość pomocy im.

         Jutro Wielki Poniedziałek (11.IV.) DZIEŃ SPOWIEDZI w naszej parafii od 800 do 1200 /przerwa od 930 do 1015/ i od 1500 do 1900 /przerwa od 1630 do 1715/. W tym dniu całodzienna adoracja Najświętszego Sakramenty. Zachęcamy gorąco do osobistego dziękczynienia Chrystusowi za łaskę Sakramentu Pokuty.

      W Wielką Środę (13.IV.) o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

Cały program Triduum jest w folderach, w gablocie i na stronie internetowej parafii.

         WIELKI CZWARTEK (14.IV.) – dziękujemy Miłosiernemu Bogu za dar kapłaństwa oraz Eucharystii. MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ W ZAGÓRZANACH O GODZ. 1700 W GDOWIE O GODZ. 1900. Na zakończenie liturgii nastąpi  przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 2400..

         WIELKI PIĄTEK (15.IV.) Adorację Pana Jezusa rozpoczniemy od godz. 600. O godz. 1100 Droga Krzyżowa dla dzieci w kościele i na Stryszową. O 1500 w Godzinie Miłosierdzia, odprawimy Drogę Krzyżową i rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia. Na wielkopiątkową LITURGIĘ MĘKI PAŃSKIEJ ZAPRASZAMY NA GODZ. 1900. Na zakończenie liturgii procesja eucharystyczna do Grobu Pańskiego. Tam będziemy trwać przy Panu Jezusie na całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Porządek adoracji w gablocie i na stronie internetowej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

         WIELKA SOBOTA (16.IV.) to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć na chwilę rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi świętemu. BŁOGOSŁAWIENIE POKARMÓW WEDŁUG PORZĄDKU ZAMIESZCZONEGO W FOLDERACH. O godz. 1500 Godzina Miłosierdzia i kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

         WIELKANOC – największe święto chrześcijan. LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 2000 I ZAKOŃCZY PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ. Chcemy rozwijać tradycję sięgającą I wieków chrześcijaństwa. W czasie Wigilii Paschalnej odnawiamy przyrzeczenia z Chrztu świętego. Na Chrzcie otrzymaliśmy białą szatę symbol łaski uświęcającej. Proszę, aby na tę liturgię każdy przyszedł ubrany na biało lub przynajmniej z jakimś białym elementem stroju. Prosimy o przyniesienie świec.

      Msze święte w Niedzielę Zmartwychwstania według normalnego porządku. Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne, będą odprawione o godz. 1730. Po nich kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

      Niech te święte dni Wielkiego Tygodnia odnowią naszą więź z Bogiem, wzmocnią nadzieję oraz rozpalą serca pragnieniem bycia świadkami i apostołami Bożej Miłości.

         Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, szczególnie te złożone dziś w kopertach na remont wieży. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku z tyłu kościoła. W czasie wakacji jest organizowany wyjazd dla dzieci na Chorwację do Šibenika w dniach 26 czerwca do 5 lipca br. Koszt 370 euro. Zapisy u ks. Proboszcza,

        W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Mieczysława Pawlika, i Śp. Tomasza Wojtas. Niech nasza modlitwa wyprosi im oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

         Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów na czas Wielkiego Tygodnia. W tym czasie przezywania Misterium Paschalnego niech nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.