You are currently viewing NIEDZIELA ZMARTWYCHWSRTANIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSRTANIA PAŃSKIEGO

          Drodzy Parafianie i Goście. Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja! Jako Wasi duszpasterze życzymy, aby nasz Pan odnajdujący nas na drogach naszego życia dał radość zasmuconym, siły przemęczonym, odwagę zalęknionym, entuzjazm zniechęconym, pewność wątpiącym, zrozumienie poszukującym. Niech On sam umacnia Waszą wiarę, nadzieję i miłość. Niech Was obdarzy obfitymi łaskami. Szczęść Boże!

          Czcigodni w ten radosny Zmartwychwstania Dzień pragnę z serca podziękować najpierw Miłosiernemu Bogu, za to, że nam było tak owocnie przygotowywać się do głębokiego przeżycia dni Paschy Chrystusa przez udział w rekolekcjach parafialnych z nawiedzeniem figury św. Michała Archanioła, codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwie różańcowej, w nabożeństwach pasyjnych i spowiedzi wielkanocnej. Nasze przygotowanie to również dar miłosierdzia dla Ukrainy oraz w ostatnią niedzielę Iraku w wysokości 21 314 zł. Gorąco dziękuję wszystkim, którzy na różne sposoby włączyli się w przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękuję przygotowującym plenerową Drogę Krzyżową oraz liturgię Niedzieli Palmowej. Dziękuję naszym Siostrom Franciszkankom za troskę o kwiaty i wystrój kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali Ciemnicę, Grób Pański oraz nasze drzewko wielkanocne. Dziękuję siostrze Beacie oraz ze scholii małej i dużej za ogrom pracy przy przygotowaniu śpiewu, ministrantom i lektorom za przygotowane asysty na liturgię oraz wszystkim posługującym w liturgii słowa. Dziękuję Panu organiście Danielowi i śpiewającym pasję w Wielki Piątek. Dziękuję Panu kościelnemu Dariuszowi za jego czuwanie i pracę Dziękuję Druhom z jednostek OSP naszej parafii i żołnierzom trzymającym wartę przy grobie. Dziękuję Orkiestrze za udział w procesji rezurekcyjnej oraz wszystkim niosącym feretrony. Dziękuję księdzu Seniorowi i księżom wikariuszom Piotrowi i Bartłomiejowi za wspólne sprawowanie liturgii tych dni, prowadzone nabożeństwa, za posługę w konfesjonale. Ks. Piotrowi za przygotowanie służby liturgicznej, a ks. Bartłomiejowi i Grupie młodzieżowej za przygotowanie Drogi Krzyżowej. Księdzu Krzysztofowi Wrześniakowi naszemu rodakowi dziękuję za posługę słowa w liturgii Triduum. Dziękuję Wam wszystkim za podjęcie w tych dniach modlitwy i czuwania w Ciemnicy i Grobie, dziękuję za przychodzenie zwłaszcza rodzin z dziećmi i uczenie ich przeżywania tych dni. Wszystkim „Bóg zapłać.

          Dziś o 1730 odprawimy Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne, po nich kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

          Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Składka w poniedziałek będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie.

          We środę (20.IV.) zapraszamy na ostatnią próbę do wydarzenia Róża dla Jezusa Miłosiernego, które odbędzie się w sobotę 23 kwietnia br. na Rynku Głównym w Krakowie o godz. 1300. Próba na hali sportowej o godz. 1900.

          W piątek (22.IV.) z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Serdecznie zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa TALENT. O godz. 1800 Msza święta w intencji uczestników Duszpasterstwa, a następnie spotkanie formacyjne na plebanii.

          W radości zmartwychwstania niech pomaga nam opieka świętego Michała Archanioła.