You are currently viewing III NIEDZIELA WIELKANOCNA

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

          Przeżywając III Niedzielę Wielkanocna, która rozpoczyna 14. Tydzień Biblijny, wchodzimy w miesiąc maj szczególnie poświęcony czci Maryi Matki Bożej Z racji I niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe z procesją dziś o godz. 1730. Prosimy o przygotowanie asyst do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, chłopców do dzwonków. Nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium będą o godz. 1740, natomiast w Zagórzanach w tygodniu po Mszy świętej o godz. 1900, a w niedzielę po Mszy o godz. 1500. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z trudną sytuacją materialną. Przed kościołem i przy fundacji MT 12,31 Sołtys Fałkowic wraz z KGW Fałkowice zapraszają na KIERMASZ CIAST. Zebrane środki zostaną przekazane na rehabilitację i leczenie MARIUSZA MARCINIAKA z Fałkowic.

          We wtorek (3.V.) uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Msze św. tego dnia będą sprawowane według porządku niedzielnego; Msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 1100, natomiast w intencji Maturzystów o godz. 1230. Z racji uroczystości kancelaria parafialna będzie nieczynna

          W środę (4.V.) wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków, hutników oraz miasta Krakowa. Jego wstawiennictwu polecajmy szczęśliwą służbę Druhen i Druhów z jednostek OSP z naszej parafii. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po nabożeństwie majowym, następnie Msza święta.

          W czwartek (5.V.) wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy na Modlitwę uwielbienia o godz. 1900.

          W piątek (6.V.) przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba; to także pierwszy piątek miesiąca, stąd możliwość spowiedzi rano od 600 do 730 i po południu od 1500 W naszej Parafii będziemy przeżywać NAWIEDZENIE IKONY ŚWIĘTEJ RODZINY od godz. 1530 w piątek do godz. 1530 w sobotę.

PLAN NAWIEDZENIA

PIĄTEK 6 MAJA 2022

 • Godz. 1530 – Nabożeństwo oczekiwania
 • Godz. 1545 – Powitanie Ikony
 • Godz. 1600 – Msza święta dla dzieci oraz dla małżeństw z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich Zapraszamy małżeństwa ze stażem do 10 lat małżeństwa.
 • Godz. 1715 – Różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe
 • Godz. 1745 – Nabożeństwo Majowe
 • Godz. 1800 – Msza święta dla małżeństw z odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżeństwa ze stażem od 11 do 30 lat małżeństwa.
 • Godz. 2000 – Czuwanie prowadzone przez rodziny
 • Godz. 2100 – Apel Jasnogórski

SOBOTA 7 MAJA 2022

 • Godz.  630 i 700 – Msza święta
 • Godz. 730 do 930 – Modlitwa indywidualna przy Ikonie Świętej Rodziny
 • Godz. 930 – Msza święta samotnych, starszych chorych oraz dla małżeństw z odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżeństwa ze stażem od 31 lat małżeństwa wzwyż.
 • Godz. 1030 – Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą
 • Godz. 1200 do 1330 – Modlitwa indywidualna przy Ikonie Świętej Rodziny
 • Godz. 1400 – Msza święta ślubna
 • Godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia i nabożeństwo pożegnania Ikony Świętej Rodziny

          W sobotę (7.V.) z racji I soboty miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 1700. Róże Różańcowe zapraszamy na zmiankę tajemnic różańcowych o godz. 1645.

          W przyszłą niedzielę (8.V.) przypada uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, którą liturgicznie będziemy przezywać dzień później, w poniedziałek, ponieważ niedziele wielkanocne mają pierwszeństwo przed innymi uroczystościami. Nasz Metropolita Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na tradycyjną procesję z Wawelu na Skałkę, która wyruszy o godz. 900 z Wawelu. W naszej parafii na Mszach świętych o godz. 930, 1100 i 1230 będzie miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Uprzejmie prosimy, aby te Msze pozostawić dla dzieci i ich rodziców i rodzin biorąc udział we Mszach świętych w innych godzinach w Gdowie lub w Zagórzanach lub w uroczystościach na Skałce. Dziękujemy za zrozumienie.

          Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Możemy obserwować postęp prac przy koniecznym remoncie kopuły wieży naszego kościoła. Remont ten wykonujemy własnymi środkami. Mamy nadzieję, że do końca roku uda nam się uzbierać brakujące 250 000 zł. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku z tyłu kościoła. W czasie wakacji jest organizowany wyjazd dla dzieci na Chorwację do Šibenika w dniach 26 czerwca do 5 lipca br. Koszt 370 euro. Zapisy u ks. Proboszcza,

        W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Tadeusza Natonek Niech nasza modlitwa wyprosi mu oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

        Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła niech Bóg udziela nam łaski bycia apostołami Zmartwychwstałego Pana.