You are currently viewing IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

          IV Niedziela Wielkanocy zwana Niedzielą Dobrego Pasterza jest przeżywana jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania  i rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

          W naszej przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii świętej dzieci. To wielka radość, że w sercach naszych młodziutkich parafian zagościł Pan Jezus. Bóg zapłać rodzicom i bliskim dzieci za ich towarzyszenie przez cały rok w przygotowaniach. Dziękuję katechetkom, siostrze Beacie oraz pani Barbarze Trzos, za prowadzoną katechezę i przygotowanie dzisiejszych uroczystości. Dziękuję rodzicom za przekazaną na parafię ofiarę pieniężną. Dzieci i rodziców zapraszamy na Biały Tydzień.

          W piątek (13.V.) w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na pierwsze nabożeństwo fatimskie. O godz. 1725 nowenna przed beatyfikacją Pauliny Jaricot, następnie różaniec, litania Loretańska i Msza święta. Z uwagi na prowadzone prace nie będzie w tym miesiącu procesja z figurą Matki Bożej. Po Mszy świętej zapraszamy na spotkania Gdowskiej Grupy Młodzieżowej oraz wszystkich chętnych do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie w przedziale wieku 16-35 lat.

          W maju odczuwamy szczególnie intensywnie duchową obecność Maryi. W tym jakże szczególnym miesiącu biegnijmy do przydrożnych kapliczek, klęknijmy w domu przed Jej Wizerunkiem, pójdźmy wreszcie na nabożeństwo, aby wyśpiewać Jej Litanie, czyli nazwać Ją Najpiękniejszymi Imionami jakie istnieją, bo Ona taka jest: najczulsza Matka, Przyjaciółka, zawsze się wstawia za Swymi Dziećmi do Swego Syna, a Jezus Jej nie odmawia , bo On Ją bardzo kocha. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium o godz. 1740, a w Zagórzanach w tygodniu po Mszy świętej o godz. 1900, w niedzielę po Mszy o godz. 1500. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

          Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła niech Bóg udziela nam łaski bycia apostołami Zmartwychwstałego Pana.