You are currently viewing VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś w południe zapraszamy na parking przy kościele na wspólne zdjęcie parafianie Anno Domini 2022 do kapsuły czasu. Prosimy o pozostawienie wolnego parkingu W dzisiejsze popołudnie natomiast  serdecznie zapraszamy na koncert wielkanocny zespołu PROGDOVIA, który rozpocznie w naszym Sanktuarium się o godz. 1600 W czasie trwania koncertu będzie można wesprzeć leczenie Sebastiana Gaudyna  z Liplasu, który przechodzi rehabilitację po wypadku.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które celebrujemy codziennie w naszym sanktuarium o godz. 1740, a w Zagórzanach w niedzielę po Mszy św. o godz. 1500, natomiast w tygodniu po Mszy św. o godz. 1900.

W czwartek (26 V) wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Z okazji Dnia Matki pamiętajmy o wdzięczności wobec naszych mam i prośmy w modlitwie dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoje powołanie. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki. Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna od 1830 do 2000 w kancelarii.

W przyszłą niedzielę (29 V) uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W dniach poprzedzających to święto przeżywamy Dni Krzyżowe, czyli czas błagalnej modlitwy o błogosławieństwo Boże dla rolników, dobre urodzaje i zachowanie plonów ziemi od klęsk żywiołowych. W naszym sanktuarium modlitwa będzie w poniedziałek, wtorek i w środę po Mszy świętej o godz. 700. W poszczególnych miejscowościach w następującym porządku:

  • Zręczyce – Skotnica oraz Cieniawa  poniedziałek (23.05) o 2000
  • Grzybowa oraz Stryszowa                worek (24.05) o 2000
  • Bilczyce oraz Fałkowice                    środa (25.05) o 2000
  • Zagórzany i Zalesiany                       czwartek (26.05) o 1900 Kaplica w Zagórzanach
  • Wólka Zręczycka oraz Podolany       piątek (27.05) o 2000

Dziękujemy za wszystkie ofiary na remont kopuły wieży oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia na stoliku z tyłu kościoła. Jest nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

Zapraszamy na pielgrzymki:

  • 11-12 czerwca 2022 – Kalwaria Pacławska, Komańcza i Strachocina. Koszt 250 zł.
  • 16 czerwca – do Rzeszowa na uwielbienie „JEDNEGO SERCA, JEDNEGO DUCHA”. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła niech Bóg udziela nam łaski bycia apostołami Zmartwychwstałego Pana.