You are currently viewing UROCZYTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

UROCZYTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

       Przeżywając dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego uświadamiamy sobie, że najważniejszym celem naszej ziemskiej pielgrzymki jest przebywanie z Bogiem w niebie na całą wieczność. Drogą do nieba jest miłość bliźniego. Naszymi ofiarami na kiermaszu ciast przy Fundacji Mk 12,31 i przed kościołem możemy wesprzeć leczenie 11 letniego Martina Kołacza Chłopiec cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

       Dni powszednie po Wniebowstąpieniu aż do najbliższej soboty przygotowują nas na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela. Trwajmy jak niegdyś Apostołowie wraz z Maryją na modlitwie. Zapraszamy do udziału w ostatnich nabożeństwach majowych, a od środy w czerwcowych. Nabożeństwa o godz. 1740. Możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1700

         We wtorek (31.V.) święto Nawiedzenia NMP. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na które serdecznie zapraszamy wszystkich Radnych, odbędzie się w salce o godz. 1930.

         W piątek (3.VI.) wspomnienie Karola Lwangi i towarzyszy. Z racji I piątku miesiąca okazja do spowiedzi rano od godz. 600 i po południu od godz. 1500. Msze święte godz. 630, 1600 dla dzieci i 1800. Spotkanie Gdowskiej Grupy Młodzieżowej o godz. 1900. Zapraszamy.

         W sobotę (4.VI.) z racji I soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta na którą zapraszamy członków Róż Różańcowych, starszych, samotnych i chorych, wcześniej okazja do spowiedzi. Po Mszy świętej zmianka tajemnic żywego różańca. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 930. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które oczekują na posługę sakramentalną prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, o które prosiła Matka Boże w pierwsze soboty, będzie o godz. 1700. Rozpoczniemy je nabożeństwem czerwcowym. Sobota to także wigilia Zesłania Ducha Świętego zapraszamy do naszego Sanktuarium na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 1900.

       Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Będziemy ją przeżywać w czwartek 16 czerwca br. W tym roku Msza święta będzie przy Strażnicy OSP Gdów o godz. 930, a po niej procesja do Kościoła. O przygotowanie poszczególnych ołtarzy w czasie procesji prosimy:

  • I ołtarz Radni i Pracownicy Gminy Gdów.
  • II ołtarz rodzice kandydatów do Bierzmowania z klasy VIII.
  • III ołtarz Przedsiębiorcy
  • IV ołtarz rodzice Dzieci I komunijnych

       Na spotkanie w sprawie budowy ołtarzy zapraszam 2 czerwca br. o godz. 1900 do kościoła.

         Słowa wdzięczności kierujemy do parafian za piękne przygotowanie Mszy świętych o urodzaje we wszystkich miejscowościach. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o remoncie wieży. Do kopert złożono 12 640 zł. Wszystkich ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwie podczas środowej nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prezentacja zawartości kapsuły czasu i jej zamknięcie dokona się w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła 6 czerwca br. o godz. 1900. Do udziału w uroczystości wszystkich serdecznie zapraszamy. Natomiast w niedzielę po Mszach świętych będzie jeszcze możliwość pozowania do zdjęcia: Gdowscy Parafianie AD 2022. Zapraszamy. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku z tyłu kościoła.

         Zapraszamy na pielgrzymki:

  • 11-12 czerwca 2022 – Bieszczady m.in. Kalwaria Pacławska, Komańcza i Strachocina. Koszt 250 zł.
  • 16 czerwca – do Rzeszowa na uwielbienie „JEDNEGO SERCA, JEDNEGO DUCHA”. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

         Parafia Biskupice organizuje wyjazd do Włoch od 29.07 do 7.08. 2022 r. dla młodzieży i dorosłych. Informacje na stronie parafii Biskupice. Istnieje również możliwość wyjazdu na Chorwację do Drvenika w dniach od 26.06. do 5.07. br. Koszt 30 euro za dzień z wyżywieniem. Informacje w zakrystii.

         Dyrekcja oraz nauczyciele zapraszają dzieci w wielu od 6 do 16 lat  na Dni Otwarte Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie w dniach  30 i 31 maja 2022r.  oraz do rozpoczęcia nauki na instrumentach: fortepian, skrzypce, wiolonczela, flet, obój, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, akordeon, perkusja. Szczegółowe informacje dotyczące dni otwartych oraz  rekrutacji znajdują się na stronie internetowej szkoły.

       W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Józefę Kaleta Niech nasza modlitwa wyprosi jej oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

         Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, solenizantom nadchodzącego tygodnia Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów W otwarciu na dary Ducha Świętego niech nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.