You are currently viewing UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

         Dziś w uroczystość Zesłania Ducha Świętego za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” i spełnienie pozostałych warunków uzyskania odpustu można uzyskać odpust zupełny.

         Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w ramach codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynają się one o godz. 1740. Adoracja od 1700

         W poniedziałek (6.VI.) święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w naszym sanktuarium będą o godz. 630, 800, 930, 1600 i 1800, a w Zagórzanach o 1900.

         W środę(8.VI.) wspomnienie św. Jadwigi Królowej; Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie:

  • z klas 7 na 16:00
  • z klas 8 na 18:00.

         W czwartek (9.VI.) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

         W piątek (10.VI.) Spotkanie Gdowskiej Grupy Młodzieżowej o godz. 1900. Zapraszamy.

         W sobotę (11.VI.) przypada wspomnienie św. Barnaby, apostoła;

         W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w archidiecezji krakowskiej kończy się okres komunii św. wielkanocnej.

        Remont kopuły wieży powoli dobiega końca. Dziś po Mszach świętych można pozować do zdjęcia: Gdowscy Parafianie AD 2022. Zapraszamy. Prezentacja zawartości kapsuły czasu i jej zamknięcie dokona się planowane na jutro zostało przeniesione na poniedziałek 13 czerwca br. o godz. 1915. Do udziału w uroczystości wszystkich serdecznie zapraszamy. W przyszłą niedzielę II miesiąca – niedzielę gospodarczą – członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą zbierać ofiary na remont wieży Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku z tyłu kościoła.

         Z uwagi na zbyt małą liczbę chętnych pielgrzymka w Bieszczady nie odbędzie się. Prosimy o odbiór wpłaconej zaliczki i zapraszamy 16 czerwca – do Rzeszowa na uwielbienie „JEDNEGO SERCA, JEDNEGO DUCHA”. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

        W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Krzysztofę Domagała i Śp. Annę Pilch. Niech nasza modlitwa wyprosi im oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

         Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, solenizantom nadchodzącego tygodnia Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów W otwarciu na dary Ducha Świętego niech nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.