You are currently viewing XII NIEDZIELA ZWYKŁA

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

            Trwamy w oktawie uroczystości Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy świętej o godz. 1100, a w tygodniu podczas nabożeństwach czerwcowych.

            Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom za wyznaniem wiary i miłości do Chrystusa Eucharystycznego poprzez tak liczny udział w procesji Bożego Ciała. Szczególnie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy: Druhnom i druhom OSP Gdów, Radnym i Pracownikom Urzędu Gminy Gdów, Rodzicom młodzieży Bierzmowanej, Przedsiębiorcom oraz Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Dziękujemy Orkiestrze, Policji, oraz Druhom OSP z terenu naszej parafii. Dziękujemy Paniom w strojach regionalnych niosącym feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiatki i chłopcom z dzwoneczkami oraz ich rodzicom. Pani Katarzynie Ciężarek za przygotowanie i prowadzenie dziewczynek, Służbie Liturgicznej, scholii wraz z opiekunami oraz dzieciom pierwszokomunijnym. Dziękujemy panu kościelnemu Dariuszowi i panu organiście Danielowi. Dziękujemy Panu Piotrowi Zabdyrowi za nagłośnienie przy ołtarzach oraz niosącym nagłośnienie podczas procesji. (Nagłośnienie Mszy świętej załatwiał proboszcz i przeprasza bo było słabe.). Dziękujemy władzom Gminy z panem Wójtem Zbigniewem Wojasem za pomoc w załatwieniu wszystkich spraw formalnych związanych z organizacją procesji.

            W poniedziałek (20.VI.) ksiądz biskup Robert Chrząszcz udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas 8 naszej parafii na Mszy świętej o godz. 1800. Nabożeństwo czerwcowe z procesją w tym dniu będzie o godz. 1730. Kandydaci przychodzą na godzinę 17:15. Kancelaria będzie nieczynna.

            We wtorek (21.VI.) zapraszamy na wyjazdowe spotkanie duszpasterstwa Talent. Zapisy u ks. Proboszcza

            W czwartek (23.VI.) uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela i zakończenie oktawy Bożego Ciała z poświęceniem wianków. W tym dniu obchodzimy również Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. W przeddzień zakończenia Roku Szkolnego serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami i wychowawcami na nabożeństwo o godz. 1740 i Mszę świętą dziękczynną za miniony rok szkolny.

            W piątek (24.VI.) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzień poświęcenia siebie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia, czego dokonamy po Mszy świętej o godz. 700 oraz podczas nabożeństwa o godz. 1740. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jak w każdy piątek zapraszamy na całodzienna adorację Najświętszego sakramentu od godz. 730 do 1800.

            W sobotę (25.VI.) wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

            W przyszłą niedzielę (26.VI.) w ramach X Spotkania Rodzin z papieżem Franciszkiem w Rzymie nastąpi zakończenie Roku Rodziny. W łączności z Ojcem świętym Ks. Abp Marek Jędraszewski zaprasza rodziny na godz. 1100 do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Msze św. stanowiącą centralny punkt I Archidiecezjalnego Święta Rodzin Archidiecezji Krakowskie. W naszej parafii Wolontariat LOLEK z SP nr 2 w Dobczycach organizuje kiermasz ciast połączony ze zbiórką pieniędzy do puszek na leczenie Kuby Burnosa zmagającego się z choroba nowotworową.

            Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W ubiegłych tygodniach na remont wieży złożono 25 640 zł. Zamówione zdjęcia są do odebrania w salkach, a cegiełki w zakrystii. W salkach można jeszcze zapisywać się na zdjęcia.

            Proszono o przekazanie informacji:

            Przypominamy, że do 30 czerwca 2022 roku właściciele budynków, zarządcy oraz administratorzy budynków również tych niemieszkalnych, w których są zainstalowane źródła ciepła lub spalania paliw o mocy do 1 MW, muszą złożyć deklarację dotyczącą tego czym są ogrzewane nieruchomości.

          W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Eleonorę Zabdyr Niech nasza modlitwa wyprosi jej oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

            Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, solenizantom nadchodzącego tygodnia Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów W codzienny podejmowaniu naszego krzyża i podążaniu za Chrystusem niech nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.