You are currently viewing XV NIEDZIELA ZWYKŁA

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

    Dzisiaj druga niedziela miesiąca – niedziela gospodarcza w naszej parafii. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w kościele i wpłacane przelewem na konto parafii lub osobiście w kancelarii. Dziękujemy za ofiary złożone dziś w kopertach na remont wieży Dzięki nim możemy wypłacić wykonany remont kopuły. Do zapłaty pozostało jeszcze 120 000 zł.

    Podczas wakacji kancelaria jest czynna w poniedziałek, środę i piątek od 1900 do 2000 oraz w sobotę od 800do 900. Sprawy cmentarne w poniedziałek od 900 do 1100 i w czwartek od 1600 do 1800. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 1700, w piątki od730 do 1800.

    W poniedziałek (11.VII.) obchodzimy święto św. Benedykta, patrona Europy. Módlmy się, aby Europa zachowała swoją chrześcijańską tożsamość.

    W środę (13.VII.) wspomnienie świętych pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta. Z racji 13. dnia miesiąca serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 1730, następnie Msza święta i po niej procesja Maryjna. Na procesję prosimy o przyniesienie świec. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po modlitwie różańcowej Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

    W sobotę (16.VII.) wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej). Poradnia Życia Rodzinnego
będzie czynna od godz. 1500.

    W przyszła niedzielę (17.VII.) w Zagórzanach po Mszy świętej o godz. 900 poświęcenie odnowionej kapliczki Matki Bożej Niepokalanie poczętej przy starej szkole, natomiast na Mszy świętej o godz. 1230 będziemy przeżywać jubileusz 50-lecia kapłaństwa misjonarza z Madagaskaru ks. Józefa Klatki. Ofiarą do puszek przed kościołem będziemy mogli wesprzeć materialnie dzieła prowadzone przez ks. Józefa i księży Misjonarzy na Madagaskarze.

    W czasie wakacji zapraszamy na pielgrzymki: 22 lipca br. do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz na 42 Pieszą Pielgrzymkę Krakowska na Jasną Górę w dniach od 5 do 11 sierpnia br. Zapisy do na pielgrzymkę do Kalwarii w zakrystii koszt 25 zł, a na pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii w godzinach urzędowania. Jest także organizowany autobus dla osób chcących przywitać pielgrzymów w Częstochowie. Zapisy w zakrystii.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Maria Chanek. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim Wam tu obecnym życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli. Solenizantom obfitości Bożych łask. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.