You are currently viewing XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

    „Nie przyszliśmy na świat, aby „wegetować”, aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad, trwały ślad. To bardzo smutne, kiedy przechodzimy przez życie nie pozostawiając śladu dobra.” – mówił papież Franciszek do młodych na Brzegach. W naszej parafii przeżywamy dziś jubileusz 50-lecia kapłaństwa misjonarza z Madagaskaru ks. Józefa Klatki. Dziękujemy Bogu za trwały ślad dobra wyznaczony już 50-letnią posługą kapłańską księdza Józefa, która w większości jest pracą misyjną na Madagaskarze. Ofiarą do puszek przed kościołem będziemy mogli wesprzeć materialnie dzieła prowadzone przez ks. Józefa i księży Misjonarzy na Madagaskarze.

    Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;

– w piątek święto św. Marii Magdaleny;

– w sobotę święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

    W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. MIVA Polska zaprasza wszystkich kierowców do udziału w „Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”. W związku z tym w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów i kierowców oraz zbiórka datków na środki transportu dla misjonarzy. Dobrowolne ofiary będzie można złożyć do skarbonek przed kościołem. W przyszłą niedzielę również będziemy po raz drugi obchodzić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W Orędziu na ten dzień Ojciec święty napisał: „Zachęcam was do ogłoszenia tego Dnia w waszych parafiach i wspólnotach; by pójść odwiedzić osoby starsze, które są najbardziej samotne, w domu lub tam, gdzie przebywają. Zróbmy tak, by nikt nie przeżywał tego dnia w samotności. Posiadanie kogoś, na kogo się czeka, może odmienić przeżywanie dni osobom, które nie spodziewają się już niczego dobrego od przyszłości; a z tego pierwszego spotkania może narodzić się nowa przyjaźń. Odwiedzanie samotnych osób starszych to uczynek miłosierdzia naszych czasów!”

    Piesza Krakowska Pielgrzymka do Częstochowy pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”, odbędzie się w dniach od 5 do 11 sierpnia. Grupa Gdowska wyruszy 5 sierpnia br., po Mszy świętej sprawowanej w naszym Sanktuarium o godz. 900. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii w godzinach urzędowania. Jest także organizowany autobus dla osób chcących przywitać pielgrzymów w Częstochowie. Zapisy w zakrystii koszt 50 zł. Zapraszamy również na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej w piątek 22 lipca br., wyjazd o godz. 730 Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii koszt 25 zł.

    W związku z koronacją obrazu Matki Bożej w Niegowici, która odbędzie się 28 sierpnia br. w planach naszych uroczystości parafialnych parafii nastąpiły pewne zmiany. Parafialne dziękczynienie za plony zamiast 28 sierpnia będzie w niedzielę 4 września br. o godz. 1100 na sumie odpustowej, które będzie przewodniczył ks. Kanonik Tadeusz Jarzębak obchodzący w tym roku jubileusz 50-lecia kapłaństwa.

    Wszystkim Wam tu obecnym życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli. Solenizantom obfitości Bożych łask. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.