You are currently viewing XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

    W dzisiejszą niedzielę obchodzimy po raz drugi ustanowiony z inicjatywy papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W Orędziu na ten dzień Ojciec święty napisał: „Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych jest zatem okazją, by jeszcze raz z radością powiedzieć, że Kościół chce świętować razem z tymi, których Pan – jak mówi Biblia „nasycił dniami”. Świętujmy go razem!” W związku z obchodzonym jutro wspomnieniem św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących dziś po każdej Mszy świętej błogosławieństwo pojazdów i podróżujących. Zachęcamy do udziału w Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na rzecz misyjnych środków transportu. Przed kościołem są wystawione puszki do których można składać ofiary na środki transportu na misjach. Ksiądz. Józef Klatka składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedziele na misje na Madagaskarze w wysokości 16 587 zł i 6 euro.

    W poniedziałek (25.VII.) święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa.

    We wtorek (26.VII.) wspomnienie świętych Joachima i Anny rodziców NMP

    W środę (27.VII.) o zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje dziękczynne i błagalne można składać do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej.

    W czwartek (28.VII.) przypada 2 rocznica śmierci Księdza Kanonika Stanisława Bętkowskiego. Dla księdza Stanisława, poprzedniego proboszcza tutejszej parafii, sprawowanie Eucharystii było ważnym elementem budowania wspólnoty parafialnej, dlatego, aby uczcić Jego pamięć, serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do naszego Sanktuarium na Mszę dziękczynną za życie śp. Księdza Stanisława Bętkowskiego, Jego 37-letnią posługę kapłańską, w tym 9-letnią posługę proboszcza w naszej parafii. Msza święta dziękczynna o godz. 1800.

    W piątek (29.VII.) wspomnienie świętej Marty. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do 1800. W pozostałe dni adoracja od godz. 1700 do 1800.

    Zachęcamy do udziału w 42. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy tradycyjnie 5 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Spotkanie organizacyjne we wtorek 2 sierpnia po Mszy św. wieczornej w kościele. Jest także organizowany autobus dla osób chcących przywitać pielgrzymów w Częstochowie. Zapisy w zakrystii koszt 50 zł.

    Dzieci i młodzież zapraszamy na wakacyjny wyjazd do Ciężkowic i na Jamną 1 sierpnia br. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.

    Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary składane na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć przy stoliku z tyłu kościoła.

    Proszono o przekazanie ogłoszenia:

    Szanowni Mieszkańcy Gminy Gdów,

    W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami, okresem bezdeszczowym i trwającą suszą hydrologiczną prosimy o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody pobieranej z gminnej sieci wodociągowej.

        Apelujemy o wykorzystanie wody przede wszystkim do celów spożywczych i socjalnych oraz ograniczenie używania wody do podlewania trawników, ogrodów, mycia samochodów oraz napełniania przydomowych basenów.

    Z poważaniem Wójt Zbigniew Wojas.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Henryk Pardyl, Józef Zabdyr oraz Sławomir Węglarz. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask. Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego, wakacyjnego odpoczynku. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.