You are currently viewing XX NIEDZIELA ZWYKŁA

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

    Kolejna wakacyjna niedziela, którą przezywamy przypomina nam, że niełatwo jest być uczniem Chrystusa. Jednak pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas zarówno w godzinach pracy, jak i wypoczynku.

    W poniedziałek (15.VIII.) Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
(Matki Bożej Zielnej). Msze święte jak w niedzielę, poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej. O godz. 1030 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie na „BUKIET ZIELNY ZIEMI GDOWSKIEJ” organizowany przez Centrum Kultury w Gdowie wraz z Gminą Gdów i naszą Parafią. Bukiety na konkurs przyjmowane są w godz. 830 – 930. W poniedziałek kancelaria będzie nieczynna.

    W środę (17.VIII.) święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej

    W sobotę (20.VII.) wspomnienie św. Bernarda, opata i dra Kościoła. Poradnia Życia Rodzinnego
będzie czynna w kancelarii od godz. 1500.

    Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy za ofiary złożone dziś w kopertach na wypłacenie remontu kopuły wieży. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach podczas środowej nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia na stoliku z tyłu kościoła. Jest książka intencji mszalnych na rok 2023. Od poniedziałku, w zakrystii lub kancelarii, przez dwa tygodnie do 29 sierpnia przyjmujemy intencje za żywych, a następnie za zmarłych. Administracja Cmentarza z powodu urlopu jest nieczynna do 28 sierpnia.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły Maria Stopa i  Matylda Jamka. Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask. Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego, wakacyjnego odpoczynku. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.