You are currently viewing XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Dziś łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy przeżywają Kalwaryjski odpust, w piątek będziemy świętować uroczystość NMP Częstochowskiej. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast w przyszłą niedzielę 28 sierpnia będziemy przeżywać w naszym dekanacie uroczystość Koronacji obrazu Matki Bożej Niegowickiej, której dokona abp. Marek Jędraszewski podczas Mszy świętej o godz. 1100 Do udziału w uroczystości serdecznie zapraszają Metropolita Krakowski abp. Marek Jędraszewski oraz Proboszcz i Parafianie z Niegowici. Szczegóły na plakacie.

W środę (24.VIII.) święto św. Bartłomieja, apostoła, który jest patronem ks. Bartłomieja Grociaka wikariusza naszej parafii. Z okazji imienin składamy ks. Bartłomiejowi serdeczne życzenia i zapraszamy do wszystkich parafian do modlitwy w intencji ks. Bartłomieja podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800 i Eucharystii po nowennie. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

W czwartek (25.VII.) serdecznie zapraszam na spotkanie członów Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 1930.

W sobotę (27.VII.) wspomnienie św. Moniki. Duszpasterstwo Młodzieży naszej Archidiecezji zaprasza wszystkie wspólnoty młodzieżowe, które w wakacje przeżywały rekolekcje, na 50. Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jest to okazja do #rekodziękczynienia, a także modlitwy za zbliżający się nowy rok formacyjny.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Do kopert na wypłacenie remontu kopuły wieży w ubiegłą niedzielę złożono 8150 zł. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach podczas środowej nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia na stoliku z tyłu kościoła. Jest nowy numer miesięcznika STAŚ. Jest książka intencji mszalnych na rok 2023. W zakrystii lub kancelarii do 29 sierpnia przyjmujemy intencje za żywych, a następnie za zmarłych. Administracja Cmentarza z powodu urlopu jest nieczynna do 28 sierpnia.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły † Zofia Rybak i † Józefa Jamka. Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego Sanktuarium pragniemy życzyć Bożego błogosławieństwa w ostatnim tygodniu sierpnia. Niech Matka Najświętsza otacza Was swoją opieką i wyprasza u swego Syna potrzebne łaski. Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.