You are currently viewing XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś w ostatnią niedzielę wakacji duchowo łączymy się z parafią w Niegowici, gdzie Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas Mszy świętej o godz. 1100 dokona koronacji obrazu Matki Bożej. Jako dziękczynienie za koronację, odbędą się dwa koncerty: pierwszy – organowy o godzinie 1600 a drugi, w wykonaniu Zespołu MICHAEL o godzinie 1900. Zwieńczeniem uroczystości będzie Apel Jasnogórski o 2100. Ksiądz proboszcz wraz z parafianami serdecznie zapraszają do wspólnego świętowania.

    W czwartek (1.IX.) wspomnienie bł. Bronisławy, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Na Mszę święta rozpoczynająca Nowy Rok szkolny zapraszamy młodzież, dzieci i rodziców oraz nauczycieli w piątek 2 września br. o godz. 1600 uczniów szkół podstawowych, a o godz. 1800 młodzież.

    W piątek (2. IX.) z racji I piątku miesiąca okazja do spowiedzi rano od godz. 600 i po południu od godz. 1500 do 1830. Zapraszamy również na całodzienna adorację Najświętszego Sakramentu. Ponieważ znalazły się osoby na poszczególne godziny adoracji wracamy do adoracji całodziennej w piątki. Chętnych do włączenia się w Grupę Adoracyjną prosimy o zapisanie się w zakrystii.

    W sobotę (3. IX.) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Z racji I soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta, na którą zapraszamy członków Róż Różańcowych, starszych, samotnych i chorych, wcześniej okazja do spowiedzi. Po Mszy świętej zmianka tajemnic żywego różańca. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 930 Tych, którzy oczekują na posługę sakramentalną prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000.

    W przyszłą niedzielę rozpoczniemy przeżywanie uroczystości odpustowych w naszej parafii. Przygotowania do odpustu już trwają. Gorąco dziękuję druhom OSP Gdów za umycie kościoła. Członkom Rady duszpasterskiej za rozpoczęcie malowania elewacji. We wtorek 30 sierpnia br. od godz. 800 zapraszamy do pomocy w dokończeniu malowania oraz sprzątania terenu wokół kościoła na odpust. Zaczynamy rano, a sprzątanie będzie trwało cały dzień. W miarę możliwości i chęci prosimy o pomoc. Suma odpustowa, której będzie przewodniczył ks. Kanonik Tadeusz Jarzębak będzie o godz. 1100. Podczas sumy będziemy przeżywać jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. Tadeusza dziś proboszcza seniora w Łapanowie, a kiedyś wikarego gdowskiego. Będziemy również dziękować Bogu za tegoroczne zbiory. Zapraszamy delegacje Rolników, Sadowników do ołtarza z darami płodów ziemi. Prosimy o przygotowanie asysty do niesienia feretronów, obrazów, baldachimu i świec. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów,  chłopców do dzwonków, Dzieci Pierwszokomunijne w strojach oraz Orkiestrę. Z okazji odpustu Parafialna Rada Duszpasterska zaprasza wszystkich Parafian i Gości na kiermasz ciast. Gwarantujemy pyszne słodkości na odpustowy stół przy, którym będzie można podjąć krewnych i znajomych. Msza święta w przyszłą niedzielę po sumie będzie o godz. 1300 , a nie o 1230.

    Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.
Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwie podczas środowej nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia na stoliku z tyłu kościoła. Jest nowy numer miesięcznika MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY. Administracja Cmentarza z powodu choroby w najbliższym tygodniu będzie nieczynna.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli † Kazimiera Irzyk i † Stanisław Pacek. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim Parafianom i gościom naszego Sanktuarium pragniemy życzyć Bożego błogosławieństwa. Niech Matka Najświętsza otacza Was swoją opieką i wyprasza u swego Syna potrzebne łaski. Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o  pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.