You are currently viewing XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.10.2022

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.10.2022

    Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie w naszym sanktuarium o godz. 1730, a w Zagórzanach po Mszy świętej o godz. 1700 Dla dzieci są obrazki ukazujące sanktuaria Maryjne naszej Ojczyzny. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe będzie połączone z procesją ku czci Matki Bożej do Ogrodu Różańcowego. Początek o godz. 1645. Prosimy o przyniesienie świec. W związku z procesją różańcową serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie członków Róż Różańcowych, KGW oraz OSP z terenu naszej parafii do pomocy w porządkowaniu Ogrodu Różańcowego w sobotę o godz. 900

    W środę (5.X) wspomnienie św. Siostry Faustyny. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800, po niej Msza święta. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej. Kandydatów do bierzmowania z klasy 8 zapraszamy na kolejne spotkanie o godz. 1800.

    W piątek (7.X.) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano od godz. 600 i po południu od godz.1500 do 1830. Msza święta dla dzieci o godz. 1600. Młodzież od klasy 7 zapraszamy na spotkania Gdowskiej Grupy Młodzieżowej o godz. 1900.

    Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Składka w przyszłą niedzielę na tacę lub w kopertach jest przeznaczona na dalsze prace remontowe w kościele. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. W zakrystii można nabyć specjalny numer GOSCIA NIEDZIELNEGO poświęcony tajemnicy Bożego Miłosierdzia.
Administracja Cmentarza jest czynna w poniedziałki od 900 – 1100 i w czwartki od 1600 – 1800. Serdecznie zapraszamy na SEMINARIUM ODNOWY WIARY, które rozpoczniemy w czwartek 20.X. br. o godz. 1900.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Adam Kostecki Mieczysław Ciężarek, Janina Kaczmarczyk i Bronisław Dziewoński. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim Parafianom i gościom naszego Sanktuarium pragniemy życzyć Bożego błogosławieństwa w rozpoczętym tygodniu. Niech Matka Najświętsza otacza Was swoją opieką i wyprasza u swego Syna potrzebne łaski. Zawierzając się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o  pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.