You are currently viewing XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 09.10.2022

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 09.10.2022

    W dzisiejszą niedzielę, zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, odbywa się ogólnopolskie badanie praktyk religijnych tzw. „domincnates i communicantes”.

    Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które są odprawiane w naszym Sanktuarium o godz. 1730, a w Zagórzanach po Mszy świętej o godz. 1700. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach. Dziś Nabożeństwo Różańcowe będzie połączone z procesją ku czci Matki Bożej do Ogrodu Różańcowego. Początek o godz. 1645. Prosimy o przyniesienie świec. Dziękuję pięknie sześciu parafianom, którzy wczoraj pięknie wysprzątali ogród różańcowy na dzisiejsze nabożeństwo.

    W środę (12.X) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800, po niej Msza święta. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej. Rodziców młodzieży z klas VII zapraszamy na spotkanie w sprawie bierzmowania o godz. 1900.

    W czwartek (13.X.) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 1730, następnie Msza święta i po niej procesja Maryjna. Na procesję prosimy o przyniesienie świec. Matka Boża w Fatmie szczególnie prosi o modlitwę różańcową. Zapraszamy mężczyzn, którzy w naszej parafii chcieliby stworzyć kolejną Różę Mężczyzn do zapisów w zakrystii. Po Nabożeństwie Fatimskim zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia o godz. 1900.

    W piątek (14.X.) przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje święto. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Młodzież od klasy 7 zapraszamy na spotkania Gdowskiej Grupy Młodzieżowej o godz. 1900.

    W przyszłą niedzielę (16.X.) przypada 44 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. W duchu dziękczynienie za Osobę
Ojca Świętego Jana Pawła II pod hasłem „BLASK PRAWDY” będziemy przeżywać XXII Dzień Papieski. Z tej okazji nasze scholistki wraz z rodzicami organizują kiermasz Kremówek Papieskich. Kremówki będzie można zakupić do domu lub zjeść w zaimprowizowanej kawiarni w salkach po każdej Mszy świętej. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na dofinasowanie wyjazdu w ferie dla scholii. Do puszek będzie można złożyć ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

    Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na cele gospodarcze parafii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Serdecznie zapraszamy na SEMINARIUM ODNOWY WIARY, które rozpoczniemy w czwartek 20 X br. o godz. 1900. Parafia poszukuje mieszkania dla katechetki oraz zatrudni gospodynią na plebanii.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła
Janina
Ptak. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim Parafianom i gościom naszego Sanktuarium pragniemy życzyć Bożego błogosławieństwa w rozpoczętym tygodniu. Niech Matka Najświętsza otacza Was swoją opieką i wyprasza u swego Syna potrzebne łaski. Zawierzając się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.