You are currently viewing XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 16.10.2022

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 16.10.2022

    W dzisiejszą niedzielę w duchu dziękczynienie za Osobę
Ojca Świętego Jana Pawła II pod hasłem „BLASK PRAWDY” przeżywamy XXII Dzień Papieski. Z tej okazji nasze scholistki wraz z rodzicami zorganizowały kiermasz Kremówek Papieskich. Kremówki będzie można zakupić do domu lub zjeść w zaimprowizowanej kawiarni w salkach po każdej Mszy świętej. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na dofinasowanie wyjazdu w ferie dla scholii. Do puszek można złożyć ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia

    Dziękujemy za liczny udział dzieci, młodzieży i dorosłych w Nabożeństwach Różańcowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie w naszym Sanktuarium o godz. 17:30, a w Zagórzanach po Mszy świętej o godz. 17:00. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

    We wtorek (18.X.)
święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia;

    W środę (19.X.) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, po niej Msza święta. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej. Młodzież z klas VIII zapraszamy na kolejne spotkanie przed bierzmowaniem.

    W czwartek (20.X.) święto świętego Jana Kantego, kapłana. Zapraszamy na kolejne spotkanie duszpasterstwa „Talent”. W kościele Różaniec i Msza święta w intencji uczestników duszpasterstwa, a po niej spotkanie na plebanii. Zapraszamy również na pierwsze spotkanie SEMINARIUM ODNOWY WIARY o godz. 19:00 w kościele.

    W sobotę (22 X.) uroczystość św. Jana Pawła II papieża, głównego patrona województwa małopolskiego. Na godz. 9:00 Ks. Piotr zaprasza na pierwsze spotkanie do salki chłopców, którzy chcieliby być ministrantami.

    Zbliża się listopad – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych i troski o ich groby. Kościół od początku zachęca nas do modlitewnej pamięci o swoich najbliższych, którzy odeszli już do Pana. Czyni to w myśl wskazań Pisma Świętego, które mówi: „świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów uwolnieni” (2 Mch 12, 46).  Ofiarujmy więc naszym bliskim zmarłym dar modlitwy. Kartki na wypominki jednorazowe i roczne są do zabrania z ołtarzy bocznych. Prosimy po ich wypełnieniu (imiona i nazwiska podajemy w mianowniku) włożyć je do koperty i złożyć do skrzynek przy ołtarzach lub w zakrystii.

    Składamy serdeczne podziękowania za troskę o naszą parafię. Za wszystkie ofiary składane na naszą świątynię. W minionym tygodniu na remont wieży złożono 8150 zł. W ubiegłą niedzielę odbyło się ogólnopolskie badanie praktyk religijnych. W naszej parafii we mszach Świętych uczestniczyło 2905 (2757) wiernych, 1599 (1477) kobiet i 1306 (1280) mężczyzn. Parafia liczy prawie 8000 wiernych z czego w niedzielnej Eucharystii uczestniczy ok. 36% deklarujących się jako katolicy. Z uczestniczących w niedzielnej eucharystii do komunię świętą przyjęła 1/3 wiernych. Parafia poszukuje mieszkania dla katechetki oraz zatrudni gospodynią na plebanii.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli
Andrzej Łaszczyk oraz Bogdan Kleszcz. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim Parafianom i gościom naszego Sanktuarium pragniemy życzyć Bożego błogosławieństwa w rozpoczętym tygodniu. Niech Matka Najświętsza otacza Was swoją opieką i wyprasza u swego Syna potrzebne łaski. Zawierzając się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.