You are currently viewing XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 23.10.2022

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 23.10.2022

    Światowy Dzień Misyjny, który przeżywamy w dzisiejszą niedzielę, to okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

    Przed nami ostatni tydzień października – miesiąc różańca. Niezmiennie zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Różańcowym w naszym Sanktuarium o godz. 1730, a w Zagórzanach po Mszy świętej w niedzielę o godz. 1500, a w tygodniu o godz. 1700.

    W środę (26.X.) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800, po niej Msza święta. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii świętej.

    W ubiegły czwartek rozpoczęliśmy SEMINARIUM ODNOWY WIARY. Do uczestnictwa w SEMINARIUM można jeszcze dołączyć. Zapraszamy. Kolejne spotkanie w czwartek o godz. 1900 w kościele.

    Schola parafialna NUTKI MATKI BOŻEJ składa podziękowanie za udział w kiermaszu Papieskich Kremówek. Na wyjazd w ferie zebrano 6150 zł. Schola w ubiegłą niedzielę uczestniczyła w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Religijnej w Myślenicach gdzie w zajęła III miejsce. Prowadzącym i scholi gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego rozwoju. Na spotkania scholi, które odbywają się w soboty o godz. 1000 zapraszamy chłopców i dziewczęta. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkania w soboty o godz. 900. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer miesięcznika MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.

    Zbliża się listopad – błogosławiony czas szczególnej modlitwy za zmarłych i troski o ich groby. Ofiarujmy więc naszym bliskim zmarłym dar modlitwy. Kartki na wypominki jednorazowe i roczne są do zabrania z ołtarzy bocznych. Prosimy po ich wypełnieniu (imiona i nazwiska podajemy w mianowniku) włożyć je do koperty i złożyć do skrzynek przy ołtarzach lub w zakrystii. W dniach 1-8 listopada będzie można zyskać odpusty za zmarłych. Jednym z warunków uzyskania odpustu jest spowiedź sakramentalna. Przypominamy, że w naszym kościele spowiadamy w tygodniu rano od godz. 615 do 715 oraz od godz. 1700.

    Proszono o przekazanie dwóch ogłoszeń:

    Centrum Wolontariatu w Podolanach organizuje w niedzielę 30 października br. zbiórkę Krwi. Zbiórka odbędzie się w Centrum Kultury w Gdowie od 900 do 1300.

    Stowarzyszenie Historia i Tradycja w Gdowie organizuje zbiórkę publiczną na odnowienie XIX-wiecznego pomnika ks. Bartłomieja Jurgowskiego założyciela cmentarza w obecnej lokalizacji. Zbiórka odbędzie się na cmentarzu 1 listopada br. w godzinach od 800 do 1600. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Krystyna Zięba, śp. Jan Dulik i śp. Wojciech Olejarczyk. Polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim Parafianom i gościom naszego Sanktuarium życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Naszej Pani Gdowskiej oraz świętych patronów. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.