You are currently viewing XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 06.11.2022

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 06.11.2022

    Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

    W środę (9.XI.) rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

    W czwartek (10.XI.). wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła. Administracja cmentarza w tym dniu będzie nieczynna.

    W piątek (11.XI.) wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, a zarazem narodowe Święto Niepodległości. Przeżywając 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę chcemy podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić w intencji naszej Ojczyzny, aby czerpiąc z chrześcijańskich korzeni i dziedzictwa przekazanego nam przez pokolenia naszych przodków pozostawała wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Msze święte w tym dniu o godz. 630 700 i 1800. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. Metropolita Krakowski na piątek 11 listopada ze względu na uroczysty charakter tego dnia udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

    Na wypominki przyjmujemy w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Rozpoczyna się ona codziennie kwadrans przed wieczorną Mszą św. Wcześniej możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 1700, a w piątki od 730 do 1800.

    Proszono o przekazanie ogłoszeń:

    Wójt Gminy Gdów serdecznie zaprasza mieszkańców oraz organizacje na Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada br. Obchody rozpoczną się Mszą świętą w Niegowici o godz. 1000. Dalsza część uroczystości odbędzie się w Pierzchowie dokąd będzie się można udać autobusami zabezpieczonymi przez organizatorów. Szczegóły na plakatach.

    Gmina Gdów przystąpiła do programu dystrybucji węgla dla gospodarstw domowych po preferencyjnej cenie. Zapotrzebowanie na węgiel można zgłaszać w Urzędzie Gminy osobiście mailowo lub telefonicznie. Bliższe informacje na stronie gminy.

    OSP Niegowić przy strażnicy organizuje zbiórkę zużytego elektrosprzętu w dniach od 5 do 12 listopada br. Dochód ze zbiórki jest przeznaczony na wsparcie jednostki.

    Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Zbieramy środki na dokończenie remontu wieży ( wykonano dotychczas remont kopuły), jest w opracowaniu projekt remontu dachu i elewacji Kościoła oraz chodnika procesyjnego. Na cmentarzu zostaną w najbliższym czasie zamontowane słupki oddzielające poszczególne sektory cmentarza. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. W dniu 19 listopada br. organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny. Zapraszamy wszystkich do poznania szlaku męczeństwa bł. Karoliny, a szczególne młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Zapisy w zakrystii lub kancelarii koszt 25 zł.

    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Władysława Wojas. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim Parafianom i gościom naszego Sanktuarium życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Naszej Pani Gdowskiej oraz świętych patronów. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.