You are currently viewing XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.11.2022

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.11.2022

    Obchodzimy dziś VI Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Chrystus dla was stał się ubogim.”. „Jest pewien paradoks, pisze w orędziu na ten dzień Ojciec święty Franciszek, który dziś, podobnie jak i w przeszłości, trudno jest zaakceptować, ponieważ koliduje on z logiką ludzką: istnieje ubóstwo, które ubogaca. Ojciec i Doktor Kościoła, święty Jan Chryzostom, w którego listach spotykamy mocne zwroty przeciwko nieodpowiednim postawom chrześcijan w stosunku do najuboższych, tak pisał: „Jeśli nie jesteś przekonany, że ubóstwo może przynieść bogactwo to pomyśli o swoim Panu i przestań powątpiewać. Gdyby Pan nie stał się biedny, nie mógłbyś stać się bogaty. To właśnie jest cudowne, że ubóstwo przyniosło bogactwo.” Na prośbę Metropolity Krakowskiego przeprowadzana jest specjalna zbiórka do skarbon. Zebrane fundusze zostaną w połowie przeznaczone na ubogich naszej parafii, a w połowie na organizację ŚDU na poziomie archidiecezjalnym.

    W środę (16.XI.) wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej.. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej. Również na godz. 1800 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 8 na modlitwę i spotkanie.

    W czwartek (17.XI.) czcimy św. Elżbietę Węgierską żonę, matkę i zakonnicę. Zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Talent.

    W piątek (18.XI.) w dniu wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny , dziewicy i męczennicy, patronki młodzieży i Ruchu Czystych Serc zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do godz. 1800.

    W przyszłą niedzielę (20.XI.) Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy świętej o godz. 1100 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odnowieniem aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

    Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te złożone dziś na cele inwestycyjne w naszej parafii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. W dniu 19 listopada br. organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny. Zapraszamy wszystkich do poznania szlaku męczeństwa bł. Karoliny, a szczególne młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Zapisy w zakrystii lub kancelarii koszt 25 zł.

        W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:
śp. Tadeusz Małek. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim Parafianom i gościom naszego Sanktuarium życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Naszej Pani Gdowskiej oraz świętych patronów. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.