You are currently viewing UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA  20.11.2022

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20.11.2022

    Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą przeżywamy w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

    We wtorek (22.XI.) wspomnienie świętej Cecylii patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Wszystkim troszczącym się o piękno śpiewu kościelnego w naszej parafii: panu Organiście Danielowi, chórowi, chórowi męskiemu, scholom wraz z opiekunami życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętej patronki w codziennym życiu.

    W czwartek (24.XI.) wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy a spotkanie o godz. 1930.

    Za tydzień w niedzielę (27.XI.) rozpoczniemy Adwent. Msze święte roratnie o N.M.P. będą odprawiane w tygodniu o godz. 630. Do udziału w roratach zapraszam wszystkich: seniorów dorosłych, a szczególnie młodzież i dzieci. Niech w naszych rękach nie zabraknie lampionów będących znakiem naszej żywej wiary gotowej na przyjęcie przychodzącego Zbawiciela. Znakiem naszego czuwania niech będą również duże lampiony zapalone przed naszymi domami od zmierzchu do czasu pójścia spać. Tegoroczne Roraty, które będziemy przeżywać pod hasłem: „Z NARODZENIEM JEZUSA BYŁO TAK …”, pomogą nam lepiej poznać historię zbawienia. Przygotujmy się w tym tygodniu do przeżywania tego radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

    Młodzież od klasy siódmej wzwyż zapraszamy do udziału w spotkaniach działającej już od roku Grupy Apostolskiej VIA, która ma swoje spotkania w piątki o godz. 1900. Grupę można śledzić na Facebooku i Instagramie. Zapraszamy także na pierwsze spotkanie nowo powstającej grupy oazowej Ruchu Światło-Życie, które odbędzie się w najbliższą niedzielę po Mszy świętej o godz. 930.

    Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone w ubiegłą niedzielę z racji VI Światowego Dnia Ubogich. Do skarbon złożono 5 120 zł. Bóg zapłać! Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła.

    Wszystkim Parafianom i gościom naszego Sanktuarium życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Naszej Pani Gdowskiej oraz świętych patronów. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.