You are currently viewing I NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2022

I NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2022

    Na błogosławiony czas Adwentu i Nowego Roku Liturgicznego, który dziś rozpoczynamy pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy” kładzie się cień smutnego aktu wandalizmu wobec Matki Najświętszej. W ubiegłym tygodniu została zniszczona kapliczka Matki Bożej znajdująca się w murze kościoła od strony ul. Łapanowskiej. Chciejmy wynagrodzić ten akt profanacji okazując naszą miłość Maryi i Jej Synowi poprzez uczestnictwo w Roratach, które
będą odprawiane w tygodniu o godz. 630. Przed roratami o godz. 600 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Do udziału w roratach zapraszamy wszystkich: seniorów, dorosłych, a szczególnie młodzież i dzieci.
Niech w naszych rękach nie zabraknie lampionów będących znakiem naszej żywej wiary gotowej na przyjęcie przychodzącego Zbawiciela.
Poranne wstawanie do którego zapraszamy w tym Adwentowym czasie jest, dla wszystkich, wielkim wyzwaniem i ofiarą. Gorąco zachęcamy jednak do podjęcia tej ofiary także jako znaku naszej solidarności z narodem ukraińskim, który toczy walkę o swoja niepodległość. Dla dzieci, każdego dnia będzie jakieś zadanie do wykonania. Będą losowane figury Najświętszej Maryi Panny i świętego Józefa. Znakiem naszego czuwania niech będą również duże lampiony zapalone przed naszymi domami od zmierzchu do czasu pójścia spać. Zapraszamy serdecznie do Adwentowego przygotowania serca dla Zbawiciela.

    W naszej parafii gościmy dziś przedstawicielki zespołu pieśni i tańca „Zbrucz” z Tarnopola, które poprzez śpiew modlą się z nami o pokój dla swojego narodu. Poprzez zakup pamiątek możemy wspomóc ich w organizowaniu pomocy dla poszkodowanych przez wojnę.

    W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie rano od godz. 600, po południu od 1700, a w I piątek od godz. 1500. W I czwartek zapraszamy na modlitwę uwielbienia bezpośrednio po Mszy świętej. Seminarium Odnowy Wiary o godz. 1930.

    W sobotę (3. XII.) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, z racji I soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta na którą zapraszamy członków Róż Różańcowych, starszych, samotnych i chorych, wcześniej okazja do spowiedzi. Po Mszy świętej zmianka tajemnic żywego różańca. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 930. Nowe osoby, które oczekują na posługę sakramentalną prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000. W czasie nabożeństwa będziemy modlić się również za Ojczyznę

    Najbliższa niedziela, 4 grudnia, to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przez wojnę w Ukrainie wiele osób, szczególnie dzieci, będzie obchodzić te święta bez światełek na choince, bez prezentów, bez bliskich osób oraz w chłodzie i bez odpowiedniego jedzenia. Możemy im pomóc na dwa sposoby. Caritas organizuje zbiórkę do puszek na pomoc dla potrzebujących. Możemy także wprost pomóc rodzinom poprzez przygotowanie paczki świątecznej z ciepłymi rzeczami (czapka, rękawiczki, skarpety, kurtka) można tam włożyć jakieś suche produkty żywnościowe i słodycze, które sami lubimy. Paczkę można przygotować ze swoim sąsiadem lub znajomym z pracy lub między rodzicami w szkole. Paczki składamy do najbliższej niedzieli przy bocznym ołtarzu Pana Jezusa pod choinką która się tam znajduje. Klerycy z Ukrainy organizujący pomoc przekaż je wprost rodzinom.

    Młodzież od klasy siódmej wzwyż zapraszamy do udziału w spotkaniach działającej już od roku Grupy Apostolskiej VIA, która ma swoje spotkania w piątki o godz. 1900. Grupę można śledzić na Facebooku i Instagramie. Zapraszamy także na spotkania nowo powstającej grupy oazowej Ruchu Światło-Życie. Bliższe informacje w zakrystii.

    Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dla dzieci i młodzieży w ferie w dniach od 30 stycznia do 4 lutego 2023 roku jest organizowany wyjazd do Rzepedzi w Bieszczadach. Koszt wyjazdu 700 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Przed kościołem są rozprowadzane poświęcone opłatki na wigilijny stół. Ofiara złożona za opłatki jest przeznaczona na wynagrodzenia dla pana kościelnego i organisty.

    Proszono o przekazanie zaproszenia:

    Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Bilczycach zaprasza na kiermasz świąteczny, który odbędzie się w budynku OSP w Bilczycach w dniu 04.12.2022r w godzinach od 9.00 do 16.00.

    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Renata Pieprzyk. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim Parafianom i gościom naszego Sanktuarium życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Naszej Pani Gdowskiej oraz świętych patronów. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.