You are currently viewing II NIEDZIELA ADWENTU 4.12.2022

II NIEDZIELA ADWENTU 4.12.2022

    Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. w drugą niedzielę Adwentu obchodzimy po raz 23., , Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy pomóc na dwa sposoby. Caritas organizuje zbiórkę do puszek na pomoc dla potrzebujących. Możemy także wprost pomóc rodzinom poprzez przygotowanie paczki świątecznej z ciepłymi rzeczami (czapka, rękawiczki, skarpety, kurtka) można tam włożyć jakieś suche produkty żywnościowe i słodycze, które sami lubimy. Paczki składamy do jutra przy bocznym ołtarzu Pana Jezusa pod choinką która się tam znajduje. Klerycy z Ukrainy organizujący pomoc przekaż je wprost rodzinom. Od jutra przez najbliższe tygodnie pod choinką będzie można składać także produkty dla dzieci przebywających w Małopolskim Hospicjum Dziecięcym w Krakowie. Parafia wraz z Fundacją „Małych Stópek” zachęca do włączenia się w tę akcję. Szczegóły akcji i najpotrzebniejsze produkty będą wypisane na plakatach obok choinki. Udział w akcji można wziąć także w wybranych szkołach i przedszkolach na terenie naszej parafii.

    Przez
cały Adwent zapraszamy na Roraty w dni powszednie o godz. 630. W roratach można również uczestniczyć za pośrednictwem transmisji internetowej. Przed Roratami o godz. 600 zapraszamy do śpiewu Godzinek. Wszystkim: babciom, dziadkom, rodzicom, młodzieży i dzieciom serdecznie dziękujemy za liczny udział w Roratach zarówno w kościele z lampionami w rękach jak i za pośrednictwem transmisji internetowej. Zachęcamy również do zapalania dużych lampionów przed domami od zmierzchu do czasu pójścia spać.

    We wtorek (6.XII.) w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących. Kandydatów do bierzmowania z klas 7 zapraszamy na kolejne spotkania przygotowujące we wtorek i środę po wieczornych Mszach Świętych do salki.

    W środę (7.XII.) zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej. Kandydatów do bierzmowania z klas 8 po wieczornej Mszy świętej zapraszamy kolejne spotkanie, które odbędzie się w kościele.

    W czwartek (8.XII.) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu będą o godz. 630, 800, 930 1600 i 1800.w Gdowie i o 1700 w Zagórzanach. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od 1030 do 1800 oraz w południe na Godzinę Łaski. Wpatrzeni w Maryję wolną od grzechu przeżywajmy czas Adwentu w stanie łaski uświęcającej. Okazja do spowiedzi codziennie od godz. 600. Po Mszy świętej wieczornej serdecznie zapraszamy na Festiwal Pieśni Maryjnej który odbędzie się w naszej świątyni.

    Od przyszłego roku w pierwsze środy miesiąca i trzecie piątki miesiąca będą odprawiane w naszej parafii Msze święte zbiorowe. W środy za żywych, a w piątki za zmarłych. Zainteresowanych złożeniem intencji zapraszamy do zakrystii lub do kancelarii. Dziękujemy za Waszą wielką troskę o naszą parafię, za złożone ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dla dzieci i młodzieży w ferie w dniach od 30 stycznia do 4 lutego 2023 roku jest organizowany wyjazd do Rzepedzi w Bieszczadach. Koszt wyjazdu 700 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii do 15 grudnia br. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Po Mszach Świętych na bocznych ołtarzach można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Koszt świec: mała 9 zł., a duża 15 zł., który przekazywany jest do Caritasu na pomoc dzieciom w Polsce. Ofiara złożona ponad to jest przeznaczona na pomoc dzieciom w naszej parafii. Przed kościołem są rozprowadzane poświęcone opłatki na wigilijny stół.

    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Tomasz Zając i Zofia Słabosz. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim Parafianom i gościom naszego Sanktuarium życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Naszej Pani Gdowskiej oraz świętych patronów. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.