You are currently viewing III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE 11.12.2022

III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE 11.12.2022

    Pragniemy podziękować wszystkim za zaangażowanie w przeżywanie Adwentu poprzez liczny udział w Roratach, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 630. Zachęcamy również do zapalania dużych lampionów przed domami od zmierzchu do czasu pójścia spać. 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP odbyła się w naszej parafii II edycja Festiwalu Pieśni ku czci Niepokalanej. Dziękujemy ks. Bartłomiejowi Grociakowi oraz panom Sławomirowi Skowronkowi i Piotrowi Zabdyrowi za przygotowanie festiwalu, wszystkim wykonawcom: dzieciom z klasy 1b SP Gdów naszej Scholi NUTKI MATKI BOŻEJ, młodzieży z grupy apostolskiej VIA oraz Wam drodzy parafianie za liczny dział w tym wydarzeniu.

    W środę (14.XII.)
zgodnie z zaleceniem naszego Metropolity Abp. Marka Jędraszewskiego rozpoczynamy comiesięczne Msze święte w intencji Ojczyzny, które będą odprawiane 14 dnia każdego miesiąca. W tym miesiącu Msza święta w intencji Ojczyzny będzie sprawowana o godz. 630.

    W czwartek (15.XII.) zapraszamy na spotkanie
Duszpasterstwa Talent. Spotkanie rozpocznie się Mszą święta w intencji uczestników Duszpasterstwa o godz.1800, a później spotkanie w salce.

    W piątek (15.XII.) rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Po roratach zapraszamy dorosłych na kawę i coś słodkiego, a dzieci na kakao i bułkę z nutellą. W miarę możliwości prosimy o własne kubki, najlepiej termiczne. Chętnych zapraszamy do pomocy w przygotowaniu śniadań.

    W sobotę (17. XII.)
Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna w kancelarii od godz. 1500.

    DZIEŃ SPOWIEDZI ADWENTOWEJ w naszej parafii będzie 20 grudnia. Spowiedź od godz. 800 do 1200 oraz od 1500 do 1900.
Kapłani udadzą się do chorych ze świąteczną posługą sakramentalną w piątek 23 grudnia. Zgłoszenia nowych osób, które czekają na posługę sakramentalną można dokonać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

    W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych przed kościołem młodzież z Grupy Apostolskiej VIA działająca przy naszej parafii, będzie rozprowadzać sianko pod obrus wigilijny oraz pierniczki. Dobrowolne datki składane przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazd młodzieży na Dni Skupienia oraz na funkcjonowanie grupy. Nasza ofiarą będziemy mogli również wesprzeć rehabilitację niepełnosprawnej osoby.

    Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o pokryciu kosztów prowadzonych prac remontowych prowadzonych w parafii zarówno w kościele jak i na wikarówce. Aktualnie jest opracowywany projekt remontu dachu, elewacji i chodnika procesyjnego wokół kościoła. Dziękujemy za przygotowane paczki dla rodzin z Ukrainy i złożoną ofiarę. Do skarbon na pomoc kościołowi na Ukrainie złożono 5 724 zł. Bóg zapłać.

    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Anna Zabdyr. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.