You are currently viewing IV NIEDZIELA ADWENTU 18.12.2022

IV NIEDZIELA ADWENTU 18.12.2022

    Ostatni tydzień tegorocznego adwentu przeżyjmy w trosce o jak najlepsze duchowe przygotowanie się do świąt Narodzenia Pańskiego. Niech pomogą nam w tym spowiedź oraz nowenna do Dzieciątka Jezus, którą odprawiamy przed roratami. Przy tej okazji gorąco dziękujemy za udział w tym porannym adwentowym czuwaniu na modlitwie, dzieciom i ich rodzicom, młodzieży, seniorom scholii i służbie liturgicznej. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszami świętymi oraz we wtorek 20 grudnia od godz. 800 do 1200 z przerwą od 930 do 1015 i po południu od 1500 do 1900 z przerwą od 1630 do 1715. Pomocą w przeżywaniu sakramentu pokuty jest nowy konfesjonał wykonany dla naszej parafii przez firmę Pana Roberta Stachnika. Poświęcenie nowego konfesjonału odbędzie się dziś na Mszy świętej o godz. 1230.

    Przed kościołem pod wieżą młodzież z Grupy Apostolskiej VIA rozprowadza sianko pod obrus na wigilijny stół oraz pierniczki. Dobrowolne datki składane przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazd młodzieży na Dni Skupienia oraz na funkcjonowanie grupy. Naszą ofiarą możemy również wesprzeć rehabilitację niepełnosprawnego dziecka z Mołdawi.

    W środę (21.XII.) Betlejemskie Światło Pokoju na Roratach zostanie przekazane naszej parafii przez harcerzy z Marszowic.

    W piątek (23.XII.) odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 800. Prosimy o zgłaszanie nowych osób w zakrystii lub kancelarii.

    W sobotę (24.XII.) Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą sprawowane o godz. 630 i 800. Nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Zachęcamy do religijnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, do zachowania takich zwyczajów, jak odczytanie fragmentu Ewangelii, wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. O północy zapraszamy na Pasterkę do kościoła w Gdowie i w Zagórzanach. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

    W radosną uroczystość Narodzenia Pańskiego (25.XII.) Msze święte jak w każdą niedzielę. Składka z tego dnia, tzw. denar świętego Piotra lub inaczej „świętopietrze”, jest przekazywana do Watykanu na cele dobroczynne.

    Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna do piątku włącznie. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom do nabycia przy bocznym ołtarzu, a opłatki przed kościołem. Prasę katolicką można nabyć na stoliku z tyłu kościoła.

    W ramach kolędy pragniemy, w tym roku, odwiedzić wszystkie rodziny naszej parafii. Jednak nie chcemy dla żadnego z parafian być przysłowiowymi „nieproszonymi gośćmi”. Zwracamy się więc z prośbą o zabranie informacji o kolędzie, także przekazanie jej swoim najbliższym sąsiadom czy znajomym, którzy z różnych powodów nie docierają na Eucharystię niedzielną. Po rozważeniu prosimy o odpowiedź zwrotną dla nas. Na odpowiedzi oczekujemy do 26 grudnia br. Można je złożyć w zakrystii lub do skrzynek przy bocznych ołtarzach. Kolędę rozpoczniemy 30 grudnia br.

    6 stycznia 2023 r. w ramach gminy Gdów odbędzie się po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Trzy orszaki symbolizujące trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę, które będą tworzyć parafie Niegowić, Jaroszówka i Gdów wyruszą z trzech punktów, by spotkać się przy naszym Sanktuarium i w przygotowanej szopce oddać pokłon Dzieciątku Jezus. Nasz Orszak reprezentuje Afrykę, naszym kolorem jest kolor niebieski. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu w strojach regionalnych, królewskich, wojowników, dwórek, aniołków i pastuszków. Stroje powinny mieć akcenty kolorystyczne naszego orszaku. Elementy strojów będzie można wykonać własnoręcznie podczas warsztatów, które odbędą się w Centrum Kultury w Gdowie 28 grudnia (w środę) od godz. 10:00 do 13:00. Jednocześnie zachęcamy do udziału w KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZY STRÓJ „GDOWSKIEGO ORSZAKU TRZECH KRÓLI” Gdów 2022. Szczegóły już niebawem na stronie internetowej Centrum Kultury w Gdowie.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Śp. Czesław Jamka, Śp. Maria Matuszyk oraz Śp. Maria Gajewska Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Życzymy, aby nadchodzące dni przyczyniły się do wzrostu wiary, nadziei i miłości każdej i każdego z nas. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.