You are currently viewing UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 25.12.2022

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 25.12.2022

    Zajaśniał nam dzień święty, pójdźcie narody, oddajcie pokłon Panu, bo wielka światłość zstąpiła dzisiaj na ziemię.” Dziś wielbimy Boga, który w Jezusie stał się Człowiekiem dla naszego zbawienia.

    W poniedziałek (26.XII.) święto św. Szczepana, pierwszego męczennika; składka przeznaczona zostanie na UPJPII. Msze święte jak w niedzielę.

    We wtorek (27.XII.) święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Święcenie przyniesionego wina po wszystkich Mszach świętych

    W środę (28.XII.) święto Świętych Młodzianków, męczenników. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.

    W piątek (30.XII.) święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

    W sobotę (31.XII.) ostatni dzień roku kalendarzowego – wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy. O godz. 1600
Nieszpory z kazaniem, następnie nabożeństwo dziękczynno-błagalne przed Najświętszym Sakramentem i Msza święta na rozpoczęcie Nowego Roku. Adoracja Najswiętszego Sakramentu od godz. 1500.

    W przyszłą niedzielę (1. I.) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę. Dzień ten przeżywany jest jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

    W ramach kolędy pragniemy, w tym roku, odwiedzić wszystkie rodziny naszej parafii. Jednak nie chcemy dla żadnego z parafian być przysłowiowymi „nieproszonymi gośćmi”. Zwracamy się więc z prośbą o zabranie informacji o kolędzie, także przekazanie jej swoim najbliższym sąsiadom czy znajomym, którzy z różnych powodów nie docierają na Eucharystię niedzielną. Po rozważeniu prosimy o odpowiedź zwrotną dla nas. Na odpowiedzi oczekujemy do 26 grudnia br. Można je złożyć w zakrystii lub do skrzynek przy bocznych ołtarzach. Kolędę rozpoczniemy 30 grudnia br.

    6 stycznia 2023 r. w ramach gminy Gdów odbędzie się po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Nasz Orszak reprezentuje Afrykę, naszym kolorem jest kolor niebieski. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu w strojach regionalnych, królewskich, wojowników, dwórek, aniołków i pastuszków. Stroje powinny mieć akcenty kolorystyczne naszego orszaku. Elementy strojów będzie można wykonać własnoręcznie podczas warsztatów, które odbędą się w Centrum Kultury w Gdowie 28 grudnia (w środę) od godz. 10:00 do 13:00. Jednocześnie zachęcamy do udziału w KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZY STRÓJ „GDOWSKIEGO ORSZAKU TRZECH KRÓLI” Gdów 2023. Szczegóły na stronie internetowej Centrum Kultury w Gdowie.

    Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku z tyłu kościoła. Tam również są nasze parafialne kalendarze z informacjami o planach gospodarczych i duszpasterskich w naszej parafii na przyszły rok. Ofiara jest cegiełką na prace prowadzone przy parafii.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Śp. Sławomir Szostak oraz Śp. Stanisław Natonek Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego błogosławieństwa od Tego,

który nawiedza i wyzwala swój lud.