You are currently viewing UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – NOWY ROK 01.01.2023

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – NOWY ROK 01.01.2023

    Pod opieką Świętej Bożej Rodzicielki Maryi rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2023. U jego początku pragniemy najpierw podziękować Wam Drodzy Parafianie za Wasz trud, za wsparcie oddanie i waszą ofiarność w trosce o naszą wspólnotę parafialną, szczególnie za udzieloną pomoc wszystkim uchodźcom z Ukrainy, którzy do nas trafili. Ze swej strony zapewniamy Was o modlitwie, i staraniu o to, żeby wszystkie sprawy związanie tak z życiem duchowym jak i materialnym naszej parafii, były wykonywane solidnie i uczciwie. Świadomi okrucieństwa, jakie niesie każda wojna, modlimy się dzisiaj z całym Kościołem pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka o dar pokoju na świecie.

    Jest wiele powodów, aby dziękować Bogu. Decyzją Abp. Marka Jęraszewskiego ks. Piotr Studnicki kończy posługę wikariusza w naszej parafii i podejmuje obowiązki wikariusza w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Krakowie na os. Podwawelskim. Dziękujemy ks. Piotrowi za posługę kapłańska i katechetyczną, za opiekę nad LSO w naszej parafii, Kręgiem Biblijnym oraz parafialną stroną internetową. Życzymy opieki naszej Pani Gdowskiej na pracę duszpasterską na nowej parafii. Msza święta dziękczynna za pracę w naszej parafii będzie dziś o godz. 1100.

    Jeśli jesteśmy tu to dlatego, że Bóg dał nam dar życia i zdrowia. Dziękujemy Bogu za to, że Nowy Życiem Łaski w Chrystusie poprzez sakrament chrztu zostało obdarzonych 93 dzieci. Dziękczynne Te Deum laudamus już w liturgii niebieskiej ufamy, że śpiewa 86 naszych sióstr i braci, których pogrzeby odprawiliśmy w minionym roku. Jeśli jesteś tu to dlatego, że Bóg dał ci dar zdrowia, a wielu ze względu chorobę lub wiek nie mogą być w kościele. Do nich przychodzi Chrystus w Najświętszym Sakramencie i Sakramencie Namaszczenia Chorych. W minionym roku odwiedziliśmy 645 chorych. Po raz pierwszy z Jezusa w Komunii przyjęło 115 dzieci, także 115 młodych zostało umocnionych darami Ducha Świętego w sakramencie Bierzmowanie, 22 pary wyznały sobie miłość zawierając sakrament małżeństwa.

    Rok się zamknął i rok się otwiera. Kontynuujmy naszą podróż życia i wiary do pełnego synostwa Dzieci Bożych i dzieci naszej Ojczyzny kierując się mocnym i pewnym tchnieniem Ducha Świętego, który nas prowadzi, strzeżeni opieką Świętej Bożej Rodzicielki, abyśmy przez naśladowanie Jej cnót zasłużyli na pełną nagrodę w Ojczyźnie wiecznej. Błogosławionego Nowego Roku 2023 życzymy Wszystkim.

    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

    W czwartek (5.I.) okazja do spowiedzi od 1600 do 1800 Na modlitwę uwielbienia Boga kolędami z racji I czwartku zapraszamy po Mszy świętej wieczornej. Uczestników Seminarium Odnowy Wiary, którzy chcieliby kontynuować formację zapraszamy na spotkanie do salki o godz. 1945.

    W piątek (6.I.) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Serdecznie zapraszamy do udziału w Orszak Trzech Króli. Nasza parafia tworzy Orszak króla afrykańskiego Baltazara w niebieskim kolorze. Zapraszamy godz. 1415 na parkingu obok Szkoły Muzycznej w Gdowie. Po otrzymaniu koron, flag, balonów i śpiewników, uczestnicy wyruszą ulicą Myślenicką i Łapanowską. Celem podróży Orszaków będzie dotarcie do stajenki Jezusa, która zostanie ustawiona na scenie na parkingu dolnym przy kościele w Gdowie. Tam poszczególne orszaki zostaną powitane i o godzinie 15 odbędzie się inscenizacja jasełkowa podczas, której uczestnicy oddadzą pokłon nowonarodzonemu dzieciątku Jezus. Zapraszamy do przygotowania się i uczestnictwa w tym święcie wiary. Centrum Kultury w Gdowie serdecznie zaprasza do udziału w KONKURSIE
ON-LINE NA NAJPIĘKNIEJSZY STRÓJ „GDOWSKIEGO ORSZAKU TRZECH KRÓLI” Gdów 2023. Szczegóły na plakatach.

    W sobotę (7.I.) z racji I soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta na którą zapraszamy członków Róż Różańcowych, starszych, samotnych i chorych, wcześniej okazja do spowiedzi. Po Mszy świętej zmianka tajemnic żywego różańca. W tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych. Różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 1720. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000.

    Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską. Jej plan wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. W związku ze zmianami personalnymi w naszej parafii podajemy harmonogram na najbliższy tydzień. Kolejny zostanie podany 6 stycznia br. Osoby, które chcą jeszcze zaprosić na kolędę kapłana prosimy o wypełnienie formularza złożenie w zakrystii. Można także dokonać zgłoszenia telefonicznie.

    Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku z tyłu kościoła. Tam również są nasze parafialne kalendarze z informacjami o planach gospodarczych i duszpasterskich w naszej parafii na przyszły rok. Ofiara jest cegiełką na prace prowadzone przy parafii.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Śp. Kazimiera Łaciak oraz Śp. Marian Małek Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Z racji I Niedzieli uklęknijmy przed Najświętszym Sakramentem z prośbą o błogosławieństwo na Nowy 2023 Rok.