You are currently viewing ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 8.01.2023

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 8.01.2023

    Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomną nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego . Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszamy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

    „NIECHAJ PROWADZI NAS GWIAZDA” to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli, który przeżyliśmy po raz kolejny w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Wszystkim parafianom pragnę serdecznie podziękować za obecność, śpiew i radosne świadectwo wiary o wielkim cudzie tajemnicy obecności Boga wśród nas w Dzieciątku Jezus Dziękuję KOORDYNATOROM NASZEGO ORSZAKU PAŃSTWU DOMAGAŁA, którzy zaangażowali sztab ludzi do różnych zadań dzięki czemu można było zobaczyć i usłyszeć, obok zielonego i czerwonego, piękny królewski orszak w niebieskim kolorze oraz przeżyć jasełka na scenie przy naszym Sanktuarium. Dziękuję wszystkim aktorom małym i dużym, którzy przygotowali dekorację i Jasełka podczas Orszaku oraz panu Piotrowi Zabdyrowi za nagłośnienie. Dziękuję Centrum Kultury i Władzom Gminy wraz z panem wójtem Zbigniewem Wojasem za wszelkie działania w przygotowaniu sceny i organizacji Orszaku. Dziękuję Druhom z OSP za troskę o bezpieczeństwo w czasie marszu oraz paniom z KGW za ciepłą herbatę. Zamykając tegoroczny Orszak już rozpoczynamy przygotowania do OTK 2024.

    W środę (11.01.) zapraszamy nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje można składać do skrzynki, która jest przed ołtarzem Matki Bożej.

    W sobotę (14.01.) zgodnie z zaleceniem naszego Metropolity Abp. Marka Jędraszewskego zapraszamy na kolejną Mszę świętą w intencji Ojczyzny, która będzie sprawowana o godz. 700.

    Składamy podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, zwłaszcza te złożone dziś w kopertach na prace remontowe prowadzone w parafii. Porządek Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. W zakrystii można jeszcze zaprosić kapłana z kolędą. Program kolędy jest zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Prosimy o wyrozumiałość w przypadku niedociągnięć organizacyjnych z naszej strony.

    Proszono o przekazanie zaproszenia:

    Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie SP w Zręczycach serdecznie zapraszają na Jasełka, które odbędą się 15 stycznia br. o godz. 1600 na sali gimnastycznej SP Zręczyce.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Śp. Barbara Ładyga oraz Śp. Henryk Stopiński Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Życzymy, aby nadchodzące dni przyczyniły się do wzrostu wiary, nadziei i miłości każdej i każdego z Was. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.